Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz egykori #810 üzenetére

    Most nézem, hogy lézeres multifunkciós gép 30e-ért [link] , az nekem elég jó árnak tűnik !
    Vagy mostmár ez nem is számít annyira olcsónak ?
    Pl. az IPON-nál van egy SAMSUNG SCX-4300 - 30.043 Ft
    és egy SAMSUNG "SCX-4300" mono multifunkciós készülé - 31.180 Ft
    Ezek között mi a különbség ?

    Az üzemeltetési költsége mekkora; utángyártott tonerrel, vagy saját töltéssel ?
    Scanner képminőségét milyennek tapasztaltátok ?
    A kihúzós lapadagoló tálca viszont nem tetszik, de mostanában úgylátom talán már kevésbé van olyan, mint a mi régi HP Laserjet 1000 -ünkön: [link], nem ?

    A zúgáshoz:
    Ami itt van nálam most képhibás (valószinűleg csak toner hiba, legalábbis remélem is) Xerox 3116, az is elég rendesen zúg. Minden bekapcsolás, vagy nyomtatás után úgy kb. 5 percig.
    Ha több lapot (de 10-15 nél többet nem próbáltam eddig egyben) nyomtatok vele, akkor meg még hangosabb.
    Gondolkoztam, hogy cserélem egy halkabbra, vagy esetleg berakok egy kapcsolót / potmétert; bár a kifújt levegő sokszor érezhetően meleg (le van szedve most a burkolat, hogy próbálgattam a nyomtatót).
    De az ADDA honlapján utánanézve a ventinek, elvileg nem kéne ilyen hangosnak lennie: [link] - 5. oldal vége felé, egy AD0424MS-G70 van benne, és a nagy RPM ellenére elméletben csak 20 dB-es.
    No hát én ennél jóval hangosabbnak hallom...
    Lehet azért mert már elhasználódott, de ez sem valószinű, mert nem volt sokat használva ez a nyomtató, és ahogy ismerem a barátomat, akié volt, biztos mindig le volt kapcsolva a főkapcsolóval, amikor nem használta.
    Frame Dimensions (mm) : 40 X 40 X 10
    Model Part Number : AD0424MS-G70
    Bearing Type : S=Sleeve
    Volts (V) : 24
    Current (A) : 0.08
    Power (W) : 1.92
    Speed (RPM) : 4800
    Air Flow (CFM) : 5.7
    Pressure (Inches) : 0.078
    Noise (dB/A) : 20.0
    Weight (g) : 24
    Features Available : 0,6
    Safety Approvals : UL,CUL,TUV,CE
    Units Per Box : 700

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák