Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Win7 alatt működésre bírható duplexes lézert keresnék egy HP LaserJet 1000W helyett, minnél olcsóbban (alapvetően használtan), a részletek másik topicból: [link]

    Illetve itt olvasok most kézi duplexről, meg hogy a nyomtatódriver mit tud, tudnátok a duplexelési lehetőségekről részletesebb infót mondani ?

    - Van ugye a nyomtatóba épített duplex egység, ami megfordítja a lapot. Ez a legkényelmesebb, de a legdrágább is, meg gondolom jócskán növeli a méretet is (mondjuk ez nekünk nem fontos, ennél a régi HP-nél úgysem nagyobb már semmi szerintem).
    - És szoftveresen meg olyat tudok, hogy "'csak a páros / páratlan oldalak nyomtatása" + "oldalak fordított sorrendben" - és ezzel is el lehet végülis érni ezt, de sokkal kényelmetlenebb. Főleg hogy apám általában csak pár oldalnyit nyomtat egyszerre, nem több 10 oldalas szövegeket.
    No ezt viszont pl. a HP-nk drivere nem tudja, csak pl. az Adobe Reader, vagy a Word.
    De ha olyan programból nyomtatnánk, ami ez nem tudja, akkor szívás van. Illetve az Office megjegyzi ezt a beállítást, és mindig vissza kell állítani, ha utána nem így akar nyomtatni apám.
    Vagy van még valami köztes módszer is a kétoldalas nyomtatásra ?

    MOD:
    Most látok ilyet is a Wordben, hogy "kézi adagolású kétoldalas".
    Ez hogyan működik ? Bár asszem mindjárt ki is próbálom.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz ANT #790 üzenetére

    No igen, ez így egy elég egyszerű megoldás.
    a hosszanti vagy rövidebb éllel való duplex csak az aktuális dokumentum nyomtatására érvényes.
    Ez alatt mit értesz ? Mi az hogy csak az aktuális dokumentum-ra ? Vagyis hogy nem jegyzi meg a beállítást ? (ami sokszor jó, de van amikor pont hogy jó lenne ha megjegyezné)

    folytatás gombbal indítom a páros oldalak nyomtatását.
    No igen, így még egyszerűbb.
    De akkor ezt ugye tudnia kell a nyomtató driverének. Vagy még kell valami hardveres felkészítés is hozzá ?

    Azt nem tudom, melyik típusnál fordítja meg a duplex egység a lapot, Samsungnál visszahúzza, és úgy nyomtat a papír másik felére.
    Én korábban azt hallottam, hogy megfordítja valahogy, de akkor ezek szerint már nem így van.
    Csak egy sima visszaszívással nem fordul meg magától a lap.
    Ha csak egy, fix papírút van, akkor hogy fordul át a másik oldalára a lap ?
    Vagy a bemeneti tálcára adja ki, "beesik" oda a kidott lap ? Mert úgy végülis lehetne.

  • atesss

    addikt

    Mod idő lejárt...
    Ami jól jönne az automatikus duplexben, hogy rögtön a másik oldalra is nyomtat, tehát először az első lap A oldalára, utána a B oldalára, és utána jön csak a 2. lap.
    Vagy ez még ott sem így működik ?

    Végülis kiderült, hogy működik Win7 alatt a nyomtatóm, bár van vele gond, ha kifogy a lap, külön rá kell menni az üzenet megjelenítéséhez, ami több másodperc várakozás után nyílik csak meg egy teljes képernyős ablakban. Visszatérésnél szintén várni kell.
    Itt van részletesebben:
    [link] [link] [link] [link] és [link]
    A lényeg igazából az első és az utolsó linkelt hsz-emben van.
    Nincs esetleg valami ötletetek a szoftveres megoldásra ?

    MÁS:
    Ha nem sikerül szoftveresen megoldani, akkor az marad, hogy egy olyan gombot rakok be, ami "becsapja" a tonerfedél nyitottságát érzékelő kapcsolót, és így ha benyomom egy pillanatra, akkor úgy érzékeli, mintha kinyitottam volna a tonerfedelet, és folytatja a nyomtatást a berakott lapra.
    Részben szét is szedtem már a nyomtatót, így már nagyjából tudom hogyan is valósítanám meg.
    Service Manualt innen töltöttem le hozzá: djvu vagy pdf
    Ezt az oldalt egyébként tudom ajánlani mindenkinek, szerintem sok nyomtatóhoz van fent Service manual.

    Viszont baromi koszos belül a nyomtató, festékpor, por, stb.
    Mivel (milyen törlőkendő, milyen tisztítószer) lenne érdemes kitakarítani, és hogyan ?
    Mire kell vigyázni, mihez nem szabad hozzányúlnom kézzel / mással ?
    Esetleg sűrített levegő (ilyen palackos) ?
    Kompresszorom sajnos nincs, csak ilyen tartály nélküli minikompresszor.

  • atesss

    addikt

    válasz upszilon #801 üzenetére

    És akkor milyen olyan megoldást tudsz, amivel meg tudom oldani ezt ?

    Persze, veszek egy másik nyomtatót...
    Gondolkoztam rajta (de akkor már olyat vennénk, ami automata duplexes is), de azért nem kis kiadás lenne, úgyhogy egyenlőre nem nagyon van rá pénz.

    De egyébként ez nem csak a Win7 miatt jönne jól, az "egy gombos nyomtatás folytatás" amúgyis kényelmesebb, mintha mindig rá kell menni a Windowsban a "Tovább" gombra.
    Berakok egy könnyen hozzáférhető gombot a nyomtató tetejéhez, és bármikor tudom onnan folytatni.
    És elég gyakran nyomtatunk kétoldalasan, meg korábban már használt lap másik oldalára; és legtöbbször néhány lapos dolgokat, nem több tíz oldalakat.

    Itt van nálam egy Xerox 3116 is most, ami elég rosszul nyomtat (egyik barátom adta ide pár hónapja, de eddig nem nagyon foglalkoztam vele).
    Most körbenéztem, és úgytűnik csak a toner hibás (fényhenger sérült, lehúzóhenger sérült, meg por is kevés), úgyhogy ha lesz rá pénzem veszek hozzá egy tonert, és ha más baja nincs, ezt is lehetne használni.
    De ennek alsó, kihúzható lapadagolója van, úgyhogy ezt sajnos nehezen tudnánk használni kétoldalasra.

  • atesss

    addikt

    válasz upszilon #806 üzenetére

    Mármint mit írtál le ide ? Hogy nem működik a HP Laserjet 1000W Win7 alatt ?
    De ezt nem most vettük, hanem 2002 decemberében, azaz több mint 7 éves már. Akkor egyébként emlékeim szerint 60e Ft körül volt.

    Szerintem félreértettél, mert korábban írtam, hogy keresnék olyan duplexes nyomtatót használtan, ami Win7 kompatibilis.
    De mivel mégiscsak sikerült működésre bírni ezt a régi HP-t Win7 alatt - ettől a "lapkifogyás megjelenítése és folytatás" megjelenítési hibájától eltekintve (részletesebben a #798-ban); de ez tulajdonképpen csak kényelmi probléma.
    Így mégsem kell másik, és csak emiatt a kis probléma miatt biztosan nem vennénk.
    A duplex persze továbbra is jól jöhetne, de annyira az sem fontos, eddig is kibírtuk nélküle - és pénz meg nincs rá annyira.

    Viszont ha meg tudom oldani a problémát (persze nem szoftveresen, ezért ez kvázi csak "tüneti kezelés", de a végeredmény szempontjából majdnem mindegy) egy kis elektronikai moddolással, amihez értek; akkor miért ne ?!

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz egykori #810 üzenetére

    Most nézem, hogy lézeres multifunkciós gép 30e-ért [link] , az nekem elég jó árnak tűnik !
    Vagy mostmár ez nem is számít annyira olcsónak ?
    Pl. az IPON-nál van egy SAMSUNG SCX-4300 - 30.043 Ft
    és egy SAMSUNG "SCX-4300" mono multifunkciós készülé - 31.180 Ft
    Ezek között mi a különbség ?

    Az üzemeltetési költsége mekkora; utángyártott tonerrel, vagy saját töltéssel ?
    Scanner képminőségét milyennek tapasztaltátok ?
    A kihúzós lapadagoló tálca viszont nem tetszik, de mostanában úgylátom talán már kevésbé van olyan, mint a mi régi HP Laserjet 1000 -ünkön: [link], nem ?

    A zúgáshoz:
    Ami itt van nálam most képhibás (valószinűleg csak toner hiba, legalábbis remélem is) Xerox 3116, az is elég rendesen zúg. Minden bekapcsolás, vagy nyomtatás után úgy kb. 5 percig.
    Ha több lapot (de 10-15 nél többet nem próbáltam eddig egyben) nyomtatok vele, akkor meg még hangosabb.
    Gondolkoztam, hogy cserélem egy halkabbra, vagy esetleg berakok egy kapcsolót / potmétert; bár a kifújt levegő sokszor érezhetően meleg (le van szedve most a burkolat, hogy próbálgattam a nyomtatót).
    De az ADDA honlapján utánanézve a ventinek, elvileg nem kéne ilyen hangosnak lennie: [link] - 5. oldal vége felé, egy AD0424MS-G70 van benne, és a nagy RPM ellenére elméletben csak 20 dB-es.
    No hát én ennél jóval hangosabbnak hallom...
    Lehet azért mert már elhasználódott, de ez sem valószinű, mert nem volt sokat használva ez a nyomtató, és ahogy ismerem a barátomat, akié volt, biztos mindig le volt kapcsolva a főkapcsolóval, amikor nem használta.
    Frame Dimensions (mm) : 40 X 40 X 10
    Model Part Number : AD0424MS-G70
    Bearing Type : S=Sleeve
    Volts (V) : 24
    Current (A) : 0.08
    Power (W) : 1.92
    Speed (RPM) : 4800
    Air Flow (CFM) : 5.7
    Pressure (Inches) : 0.078
    Noise (dB/A) : 20.0
    Weight (g) : 24
    Features Available : 0,6
    Safety Approvals : UL,CUL,TUV,CE
    Units Per Box : 700

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Tonyo #814 üzenetére

    Hát nekem hangtalan a HP Laserjet 1000W-m. :P
    (mármint ha épp megy a nyomtatás, azon kívül)
    Abban nincs semmilyen venti. Cserébe viszont jó nagy...

    Ezt a Xeroxot meg szerintem valakinek majd odaadom, vagy eladom.
    De kiderült, hogy nem is venti maga a hangos.
    Ha ki van szedve a helyéről, akkor alig van hangja.
    A levegő útja, ahonnan szívja el, amiatt lesz hangos.

Új hozzászólás Aktív témák