Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    válasz hary296 #35412 üzenetére

    Egy szavazat az LTCA-ra, mert nekem nagyon bevált :)
    Nem tudom melyiket nézted, nekem a kisebbik van (09LTCA, 2.5kW), még soha nem ment maxon, a -20-ban sem, pedig 42nm...

    Ha teljesítmény/fogyasztást akarsz, akkor ajánlott az Euroventen megnézni a mért értékeiket, azonos hőfokokon COP és teljesítmény adat. Amit vegyél figyelembe, hogyha nem azonos a teljesítmény adat az adott hőfokon, az eltolja a COP értéket is, mégpedig úgy, hogy nagyobb teljesítmény esetén természetes, hogy csökken a COP érték.... neked viszont adott teljesítmény kell a lakás fűtésére azon a hőfokon. Pl -5 fokban ha az egyik 2kW-ot tud fűteni 3.2-es COP mellett, a másik meg 3kW-ot 2.8-as COP mellett, akkor ha neked 2kW-nyi hő kell, az elsőnek a COP értéke 3.2 lesz, a másiké meg 2.8 fölött valamivel... könnyen lehet, hogy utóbbi a hatékonyabb ekkora teljesítmény mellett. (sajnos, hogy ezt hogy érdemes korrigálni, legalább nagyjából, azt nem tudom megmondani, talán egy klímás mond rá valami közelítő számítási módszert) ...a lényeg, hogy próbálj az Euroventen találni pár olyan hőmérséklet értéket, amin mindkettőt megmérték, és akkor közelítőleg sakkozhatsz már. Viszont ennél fontosabb szerintem, hogy legyen elég a teljesítménye a legnagyobb hidegben is... mert mindegy, hogy évente megspórolsz ezer Ft-ot, ha közben megfagysz :DDD

Új hozzászólás Aktív témák