Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    Szakvéleményem szerint, a Newmen-es kínaiak megvesztek. Rabies, morbus maligna, cerebritis letalis. Ennyi.

    Pár napja használom az átnevezett GX1 Pro-t. Nem tetszett. A görgő kotyogott előrefelé görgetésnél, a patkány neutroncsillagokat meghazudtoló tömeggel rendelkezett, plusz a formát sem szoktam olyan könnyen mint gondoltam (safe shape ide vagy oda). A gyűrűs ujjammal nem nagyon tudtam mit kezdeni sokáig, a g100s-t/g102-őt úgy használom, hogy gyűrűsujj a kisujjamon "fekszik" a kettő meg az egér mellett van szépen. Na Újemberek barátunk pont túl széles volt ahhoz, hogy ezt kényelmesen meg tudjam tenni, viszont túl keskeny ahhoz, hogy úgy érezzem a jobb klikken két ujjat pihentetve kellően stabilan tudom toszogatni az egeret. Nade végül nagyjából hozzászoktam, úgyhogy eldöntöttem, nem küldöm vissza, végre szét lehetett szedni.

    Belül ez a kép fogadott, de az említett dögnehézség után már nem is lepődtem meg igazán (bocs a minőségért, nem volt nálam a digitális gép csak a szutyok mobil):

    Súlyok, rondák és rettenetesek.

    Szóval ja. Úgy gondolták jó ötlet beleb@szni plusz súlyt, kapásból kettőt! Érthetetlen. :F A tömegüket nem tudom lemérni sajnos, nincs olyan mérleg, ami ilyen 10-15 grammos tartományban megbízhatóan mér. Érzésre olyan nehezek egyenként, mint a G100s potyautasa, ami 13 gramm. Még ha tévedek is keveset, 20 gramm biztos van a két súly (vagyis hogy tömeg, de ne vesszünk el a részletekben :) )...

    Mondanom sem kell, sokkal használhatóbbnak tűnik így az egér. A kotyogó görgőt szigszalag megoldotta. Talpakat meg rendelek hozzá mindjárt, szóval még a végén egér lesz belőle. :DDD

    Ami még rettenetes volt a súlyán kívül: a gyári talpak. Nemtom Vanirén milyen volt, de a képek alapján nekem jobbnak tűnik (amúgy fizikailag nem tökéletesen ugyanaz a Newmen G302 meg a GX1 Pro, előbbinél alul hiányzik a szenzor körül az az ezüstös műanyag betét amire a szenzorról vannak felkarcolva infók, de a helye megvan, ahová ragasztani kellett volna). Az egy dolog, hogy nem csúszott vele az egér egyáltalán, de még azonos vastagságúra sem sikerült vágniuk, az első talp egyik csücske kiállt az egér aljának síkjából (mert vastagabb volt, mit az anyag többi része), szabályosan karcolta az egérpadot, használhatatlan volt vele az egér, úgyhogy még mielőtt elkezdtem volna érdemben használni, azt kapásból le kellett vágni...

    Na ennyi, mást már Vanir leírt az egérről a tesztjében, nem akarom őt ismételgetni, plusz nem is számítok olyan releváns tesztelőnek. :) Jól tippelt a főgombok alatti kínai Omron mikrokapcsolókkal kapcsolatban. Az oldalgomboknál Kailh kapcsolók vannak, bár ezen szerintem nem lepődik meg senki. WMO talpakkal, súlyok nélkül, 7,5k-ért nem rossz vétel. Nekem nem lett holtjátéka egyik gombnak sem szerencsére.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák