Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hdanesz

    senior tag

    válasz grizlisandor #215423 üzenetére

    Másfél hónapja keresek autót, sokat megnéztem élőben. Volt olyan (nem is egy amitől már 10 méterről elfordultam).

    Gondolkoztam rajta, hogy mi is a jobb? Egy őszinte autó, ami a valós állapotot mutatja....vagy egy javítgatott, rosszabb esetben kókányolt valami.
    Több kereskedő is mondta, hogy letaknyolja a kőfelverődést pl. mert ha nem teszi, akkor az a gond, hogy tiszta foltos a kocsi. :D Valamelyik meg épp úgy hagyta...mert ha lefújatja a motorháztetőt akkor az már egy fényezett elem, így meg marad a gyári fény...foltokkal. De legalább elmondható, hogy gyári fény.

    Én személy szerint jobban kedvelem az őszinte, valós állapotot mutató autókat...még ha szar is az állapot. Akkor elvileg látod mit veszel. Legalább látod. :D Ahogy a becsületesnepper mondja: 'először a szem eszik'.

    Lassan kezdek belefáradni a keresésbe. Volt pár autó amit a keresés elején még azzal hagytam ott, hogy nem rossz nem rossz, de hátha találok jobbat. Minél több autót nézek meg, annál inkább kezdek rájönni, hogy a nem rossz kategória az inkább kiváló volt a mostaniakhoz képest.

    Tényleg elkeserítő tákolásokat, állapotokat látok. Ami a hirdető (még magánszemély esetén is) szerint hibátlan és kiváló állapot. Volt olyan magánszemély aki az autó megnézése közben csodálkozott rá amikor felnyitottam a motorháztetőt...hogy jééé ennek így néz ki a motorja? Mert ő még sosem nyitotta fel. Bíztató...

    Évekkel ezelőtt amikor autót kerestem általában 2-3 hét alatt találtam pár megvásárlásra érdemes autót....most meg vergődök mint malac a jégen. Az autók 90%-a árnyékra vetődés.

    Vagy ha az autó rendben is van, akkor a 'körülményekkel' van valami. Volt egy autó ami a kereskedésben áll, de nem lehet megvenni majd csak bizonytalan idő múlva, mert valami örökösödési probléma van a háttérben. Volt olyan ami 2021 októberében érkezett az országba 198 ezer km-rel, azóta volt 5 tulajdonosa (ebből 2 kereskedő)....tehát három magánszemély használta bő másfél év alatt...gondolnánk. De nem. :D Mert a mostani kereskedőnél 2022 augusztus óta áll az autó. És most hirdetik 199 ezer km-rel. Mi lehet azzal az autóval ami elfogyaszt három tulajt....és nem fut velük ezer km-t sem.

    Sok kereskedő trükközik azzal, hogy új hirdetésként teszi fel az autót, nem pedig hosszabbítja az eredetit. Mert rájöttek, hogy pár vásárló figyeli a hirdetéskódot...és az alapján a hahu-n már tud kb. saccolni milyen régi a hirdetés. Tegnapelőtt a szemembe mondta az egyik kereskedő, hogy előző nap tették fel a kocsit..még nagyon friss. Aztán közöltem vele, hogy max. ezt a hirdetést tették fel tegnap...mert megnéztem a cég régebben hirdetett autóit (2022 novemberből) és a képeken a háttérben látszik ez az autó többször is.

    És ez csak egy része az általam az elmúlt másfél hónapban tapasztaltaknak. Kicsit csüggedt vagyok most. Mindenféle autót néztem már, tényleg ezek a paraméterek a legfontosabbak : ár: 2millió és 3.5 millió között, ülésfűtés, tolatóradar, 4-5 ajtós, kombi, SUV, MPV a lényeg, hogy ne legyen 2-3 ajtós. :D És ennyi. Mivel 25-30 ezer körül megyek egy évben...a dízel/benzin nem annyira releváns. A lényeg a megbízhatóság. (Tudom, az ülésfűtés és tolatóradar megoldható utólag is, de első körben maradnék a gyári megoldásoknál.)

    Arra kérlek most titeket, hogy tényleges hirdetésekben szereplő autókat ajánljatok/linkeljetek. Amit ti a fenti paraméterekkel megfelelőnek gondolnátok és ajánlanátok nekem. Gondolkozzatok úgy mint ha magatoknak kellene az autó.

    Remélem nem nagy kérés, köszönöm szépen előre is.

    üdv,
    Dani

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák