Új hozzászólás Aktív témák

  • kisza25

    félisten

    Itt a disel vs benzinhez hozzászólva: nekem eddig csak szívó benzines autóim voltak és azt mondtam sosese kell disel!!!
    Most az történt, hogy egyszerűen nem kapni használtan 3M környékén 2013-as kia ceed sw-t és i30 cw-t sem, kénytelen kelletlen vettem egy 1.4 crdi-t, azt kell mondjam teljesen más, újra kellett tanulnom, hogy mikor váltsak, mennyire pörgessem... még csak 1300 km-ert mentem vele az elmúlt 2 hétben, de azt kell mondjam, hogy nagyon tetszik, hogy 5,3-5.5l-el elmegyek autópályán (1.4 benzin 7.5-8 liter volt pályán), 140-nél 3 ezret pörög (1.4 benzin 4250-4500), nem is hallani a motort, jobban a gumizajt, ha bemelegedett az alapjárata olyan csendes, mint egy benzinesnek.
    Ami nagyon nem tetszik, amikor hideg a motor, az nekem valami szörnyű, az a kopogás...:P Mondjuk ~50 fokos víznél megszűnik.
    Ami még tetszik, hogy nem kell annyira visszapakolni előzéshez és érzetre jobban megy, mint a benzines
    1.4 crdi 220 Nm 90ló vs 1.4 136 Nm 105 ló
    de az a hang, amit a szívóbenzin produkál 4500-6800-ig na az hiányzik, lehet ugyanúgy megy a disel, talán kicsit jobban is és tudom, hogy kb 10eFt-ot spóroltam az elmúlt 1300 km-en, de akkor is a benzines felé húz a szívem:)
    Még szerencse, hogy van egy g4 ocean 1.4 16V 105 ló is itthon, felüdülés abba visszaülni és csapatni:P
    tudom ezek kis motorok, kis ménessel, de még itt is kijön a különbség :B
    Annyi pénzem lenne én is inkább nagy benzinest vennék (BMW-re és hasonló sportos autókra visszatérve), még, ha csapatva 15-20 lityit benyakal akkor is, de a mosolyt nem lehetne letörölni a képemről az tuti:D

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Seat Leon FR multi kormány, szép állapotú (2013 utáni leonokba benzin/diesel jó)

Új hozzászólás Aktív témák