Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsepii

    tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Egy családon belüli kisvállalkozásnak szeretnék egy megbízható asztali gépet venni. – Megmondom őszintén én egy márkás asztali gép vételére gondoltam, pontosabban egy Lenovo ThinkCentre E73 SFF vételére.

    Az okai prózaiak és egyszerűek:
    1. A 3 év helyszíni garancia. – Mivel én Sopronban lakom és a családtag vállalkozása pedig egy Balaton melletti kisvárosban működik, így ha bármi hardveres gond van a géppel, akkor nem kell azon gondolkodnom, hogy hogyan juttatom el a gépet a szakszervizbe.
    2. Még a 90-es évek végén tartottam karban IBM/Lenovo ThinkCentre-ket, s akkor igen megbízhatóak voltak.

    Alapvetően öt konfigurációt találtam, melyekben csak a processzor különbözik:
    - Intel Pentium G3240 / Intel Core i3-4130 / Intel Core i3-4150 / Intel Core i5-4440S / Intel Core i5-4460S
    - 4GB DDR3 1600MHz RAM
    - 500 GB HDD
    - DVD+/-RW
    - 180W táp
    - Windows 8.1 Pro 64bit

    Ezt a konfigurációt tervezem kiegészíteni kezdetben még egy 120GB-os OCZ Vertex 460 SSD-vel (erre kerülne a rendszer), illetve a későbbiekben még 4GB RAM-al.

    A gép alapvetően irodai célokra (szövegszerkesztés, táblázatkezelés, OCR, levelezés, net) és minimális grafikai munkára (fényképek alapszintű manipulálása) lesz használva.

    Szerintetek:
    - Érdemes márkás gépet venni erre a célra?
    - Milyen processzorral vegyem a gépet?
    - A 180W-os táp elfogja bírni még az SSD-t?

    Válaszokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • zsepii

    tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    => főleg irodai munka
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    => All In One konfigurációban gondolkodok, mivel fontos, hogy helytakarékos legyen.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    => Core i3 vagy i5, min. 8GB RAM, min. 256 GB SSD
    4. Mennyi a kereted rá?
    => max. 300.000 Ft
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    => nincs monitor
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    => Lenovo asztali gépekkel (ThinkCentre tower) jó tapasztalataim vannak eddig

    Eddig ezt találtam, ami szimpatikus, csak azt nem tudom, hogy mennyire ajánlott, illetve az emag.hu mennyire megbízható?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés