Új hozzászólás Aktív témák

  • bacus

    őstag

    válasz Zwodkassy #2773 üzenetére

    Valamit keversz szerintem.

    Ma már nincsenek hubok, csak switchek, és te abból indulsz ki, hogy ha a switch két portja kommunikál, akkor az nem lassitja a többit. A wifi ebből a szempontból inkább úgy működik mint a hub. Egy csatornán egyszerre egy pofázik, a manager ezt vezérli, hogy ki. (azt is tudja, ha elég messze vannak egymástól az ap-k és fizikai átfedés nincs), akkor nincs lassulás, nem zavar, ha van átfedés akkor nyilván lassul.
    (és épp ezért sok sok kliensnél több ap-t és több csatornát sem bün használni)

    De ez nem a zavarás, ami sztem inkább az amikor mondjuk két független ap ugyanazon a csatornán két klienssel művel ...
    Ott akár egyszerre is pofázhatnak, ami után mindenki kussba vágja magát, majd kivár egy random időt és újra pofázni kezd. Ha nincs mázli, akkor újból összeakadnak, és kezdődik előlről. Ez a zavarás! Itt a kliensek növekedésével exponenciálisan nő az ütközés, és látványos a lassulás. (és igy működtek a régi még 93 ohmos koax vezetékkel még bnc dugókkal szerelt arcnet hálózatok. Uhh de sokat szereltem még olyat.)

    Capsmannal a másolásnál a max átviteli sebességen osztoznak a kliensek! De itt a lassulás mondjuk közel lineáris a kliensekkel.

    De kérem, aki ezt jobban tudja nálam, nem sértődöm meg, ha kijavit és alátámasztja pár linkkel.

    [ Szerkesztve ]

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Új hozzászólás Aktív témák