Új hozzászólás Aktív témák

  • szabi_zoli82

    csendes tag

    Sziasztok! Érdekes kérdéssel fordulok hozzátok, talán a problémám is egyedi. Adott egy itthoni Hi-Fi rendszer, egy hálózati audio lejátszóval. Ez a Pioneer N-50A ami tud minden földi jót, NAS-ről játszik le (DLNA), AirPlay kompatibilis stb... Nem szívesen válnék meg tőle. De hogy ez miért is érdekes... Elég régi masina, komolyabb firmware támogatása már nincsen. Itthon van ezen túl egy rakás hálózati eszköz, mégis a Dune média lejátszók, a PS4 és az LG smart tv-k melyek a problémát okozzák. Ha zenehallgatás közben valamelyik készüléket bekapcsoljuk, a Pioneer rebootol, akár többször is egymás után. ( a nem használt készülék feszültségmentesített is, de a probléma szempontjából mindegy) Feltételezem hogy a készülékek, főleg a tv-k és a PS4 induláskor teleszórja csomagokkal a hálót hogy smart eszközöket keressen. Ezt a Pio nem viseli jól. A kérdésem az hogy oké hogy lehet tiltani Wi-Fi hálózaton a client-to-client forwardingot, de ez valahogy a vezetékes hálón is megoldható pl tűzfalból hogy az érintett eszközökhöz ne jussanak el a csomagok? Csak a mobil és smart eszközök vannak Wi-Fi hálózaton, minden más eszköz amin van LAN csati az kábellel van csatlakoztatva. A Pioneer-t és a többi eszközt sem tudom akár külön VLAN-ba tenni mert kell hogy a NAS-t is elérjék, a Pio esetében még bonyolultabb a helyzet hiszen az AirPlay-t is használom vagy telefonról vagy a MAC mini-ről. Az hogy a MikroTik lelkivilágában nem nagyon vagyok benne, pláne ilyen mélyen nem, egy dolog de a neten sem találtam megoldást, mindenhol a Wi-Fi-s megoldás van csak írva. Az ONT után kettő Wi-Fi-s RB4011 van, a fő routeren csak a 2.4GHz-es interface megy a smart eszközöknek, a másik mint switch dolgozik az 5GHz-es Wi-Fi-vel. Az hogy van még egy D-Link switch is a hálózatban és a gyermekem szobájában egy 260GS switch mindegy. Az eszközeim a Tuya eszközök kivételével Static DHCP-vel, vagy fix IP-vel mennek. Utóbbinak értelme nincsen, egy próba volt hogy talán a DHCP kérés miatt van a reboot. Cimborám ugyanezzel a problémával küzd, ők aktívan használják a smart tv stream szolgáltatását (Netflix, HBO MAx stb), és ott a tv-n keresés közben is reboot van. Neki csak egy sima N50-je van. Ha lenne tűzfalas megoldás az nála is működne a Hex és a Cap ac miatt. Szívesen várom az ötleteket. Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák