Új hozzászólás Aktív témák

  • ati3x

    senior tag

    Hát nem tudom..

    Én még csak most kezdtem a fotózást(Na jó nem egészen, mert régóta érdekel, és már nyomtam anno a filmes korban is zenittel, de nem túl sokat, másrészt kompaktom már elég régóta volt) az "elméleti" alapok úgy ahogy megvannak.. Most már a "technika" is, egyenlőre egy ep-l1 személyében, egy alapobival.. Fényképezgetek vele, de nagyon érzem a korlátait az AF oldalán.. Az obi sem rendelkezik "acélos" fényerővel, és most beltérben használom sokat.. Ennek ellenére. még legalább egy évig ez lesz a "konfigom", azaz ezzel kell főznöm.. :D De ha "korlátlan" lové lenne akkor nehéz helyzetben lennék... A mostani érzésem szerint 2 géppel tudnám "lefedni" az igényeimet: Egy kompakt, amolyan gyors "zsebrevágós" gépnek: sony rx100, komolyabb gépnek pedig egy oly em-5 vagy nikon d7k.. Úgy érzem nem vált be az az elgondolásom, hogy az m43 "all in one" gép lehet...Persze nem vagyok csalódott, mert tudom a hiba bennem van..

    off
    Lenne egy kérésem, segítsetek már egy picit... Ismerősömék vettek egy canon 600d-t. Persze előtte kérdezték, hogy mit ajánlok. Én mindenképpen egy komolyabb kompaktra: Sony rx100 ,pana lx7, oly xz1-re akartam rábeszélni őket, vagy ha mindenképp cserélhető obis, akkor pana gf5-re vagy gx1-re egy x-es 14-42-vel.. Erre csak megvették a 600d-t... Most pedig nekem kellene "megtanítani" fényképezni, használni a gépet... Igazából azt sem tudom, hol kezdjek hozzá.. Elméleti tudás közel 0, persze kirándulni már elvitték, majd mutatják a képeket, hogy nem igazán sikerült jó képeket lőni az éjszakai szánkózásról.. Pedig a vakut is bekapcsolták.. Próbáltam magyarázni, hogy ez bizony nem a "legegyszerűbb" téma, és hiába a "drága" gép ez az elvárás jóval magasabb szinten van mint amit a beépített vaku + a 18-55 is kitobi ki tud szolgálni..(persze ha nagyon erőlködik az ember akkor a vakukompenyációval, magas iso értékkel valamit ki lehetett volna hozni, de még ebben sem vagyok biztos) Szóval kellene egy nagyon szájbarágós anyag, a "legesleg" alapoktól kezdve, mert én próbáltam elmagyarázni az iso érték,a fényerő, az expozíciós idő, és ezek összefüggéseit, de szemmel láthatólag kevés sikerrel.. Ráadásul amikor rákezdtem a különböző jpg minőségekre, majd a raw-ra, akkor végképp elveszett a fonál... Megemlítettem az utófeldolgozást is, akkor persze beugrott a Photoshop.. :D Persze én nem igazán arra gondoltam hanem pl az Lr-re, mert a photoshop még nekem is magas, nemhogy egy olyannak aki csak névről ismeri.. :D

Új hozzászólás Aktív témák