Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    Bankkártyákról szólva, lássátok feleim, a díjakon kívül milyen különbségek vannak az egyes bankok által nyújtott bankkártyák között: [link]

    És a sztorim, ami ehhez kapcsolódik:
    OTP királyi bank egyik megyeszékhelyi fiókjánál érdeklődtem, milyen bankkártyát akarjak, ha egy EU tagállamba megyek ösztöndíjasként hosszabb időre, és kártyával akarok ott fizetni, ne kelljen kivenni vagy kpval fizetni, ha egy mód van rá (olcsóbb). Első reakcióként a bankkártyákért felelős hölgy azt mondta, Visát vagy Mastercardot (mit nem mond!), és a dombornyomott jobb, mert több helyen lehet vele fizetni (ez igaz). De aztán sikeresen behúztam a csőbe a következő kérdésemmel, mely szerint és a Visa és a MC között mi a különbség? A hölgy válasza: hááát, szerintem semmi... De mégiscsak kell legyen különbség! Hölgy el, megkérdez egy okosabbat. Okosabb szintén nem tudja (jelzem megyei fiók, tehát központi eléggé). Hölgy szerint viszont Visát azért több helyen elfogadják. Jó, legyen domború Visa, kártya megrendel. Adnak addig is, míg a manókkal legyártatják a kártyámat a világ egy távoli pontján (azért kerülhet két hétbe) egy kis tájékoztató füzetet arról, mit tud a kártya. Hazaviszem, rossz (jó?) szokásként végigböngészem és nicsak: a Visa dollárban számol el a bankommal, a MC viszont euróban - akkor mi a francnak vinnék Visát egy EU országba, hogy kétszeres konverziót fizessek? Na nem - vissza a hölgyhöz, aki elképed, micsoda titkok tudója vagyok én, meg is mutatja a füzetkémet (füzetkéjüket...) az ajtó mögött rejtőző Nagy Embernek, majd hálásan megköszöni, hogy felvilágosítottam... :Y

    A fenti linkből derült csak ki számomra, igazából mekkorát lehet bukni, ha nem figyel erre az ember. Itt meg [link] lásd csomó konkrét kártya összehasonlítását. Hasznos kis oldal. :)

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák