Új hozzászólás Aktív témák

  • Yager01

    senior tag

    válasz Yager01 #35754 üzenetére

    Bementem ma a bankba mert volt pár elintézni való és ha már ott voltam akkor érdeklődtem, hogy mit javasolnak a gyönyörű eredményt produkáló befektetésemmel kapcsolatban. 2014 év végén nyitott TBSZ számlán volt befektetve a pénz ami ha jól sejtem 4 év után kamatadó mentes jövedelmet tudna biztosítani. Feltéve ha nem negatív a "hozam" :(. Ahogy az elmúlt pár napban is írtam a 2018 Januárjában össze rakott csomag kb. 5% veszteséget termelt. Viszont azt, hogy előtte miben volt a pénz és az milyen eredménnyel zárt mikor át lett váltva nem tudták megmondani. Állítólag nem lehet lekérdezni. Érdekes... Haza jöttem és az ePortfóliómban kutakodva próbáltam szétnézni, hogy milyen mozgások voltak kezdetektől a számlán de nem tudtam megnézni semmit. Kérdés, hogy az egészet nézve veszteséges a mutatvány VAGY nem? Mert ha esetleg nem akkor érdemes lehet tartani év végéig, hogy kamatadó mentes legyen, DE ha eleve bukó az egész akkor simán le lehet zárni idő előtt mert nincs veszteni való és lehet pakolni MÁP+ ba, hogy legalább 3.5 % -ot vissza húzzak 1 éven belül...
    A bankban azt javasolták a nélkül, hogy látnák azt hogy az egész időtartam bukó vagy nem, hogy várjam ki a 4 hónapot kb. hogy magától lezáródjon a TBSZ...
    Csak nem értem miért... mi ennek az értelme?

Új hozzászólás Aktív témák