Új hozzászólás Aktív témák

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz concret_hp #16561 üzenetére

    4.5 évet arra értettem, hogy eddigi határozat alapján az árfolyamgátban 5 évig lehetett maradni, max 2017 júliusáig..azaz nincs is 4.5 év vissza.
    Akkor ki kell vennem a CIB-ből, vágy máshonnan a pénzt és más fajta megtakarításba tenni.
    Most a K&H törzsvendégét választanám, mert adott x ft, két hónapra előre tudom, hogy mennyivel többet kell fizetnem a gyűjtőszámla miatt, így kéthavonta le tudom kötni a pénzem....

    Nem akarok én vitázni a véleményem miatt, de lesz itt még változás árfolyamgát és devizaadós-mentés ügyekben... de addig is a jelenlegi helyzettel kell kezdenem valamit.

    Abban nem bízom, hogy kijelentik: semmisek a devizahitelek. :(

    Mindenesetre máig nem értem, hogy miért nem lehetett vagy 180ft-on mindenkinek forintosítani a hitelét..
    VAGY
    Szimplán azt mondani: válasszon kedves adós: x éve a ft hitele 120.000ft lett volna, most a CHF hitele 143.000 ft. Akarja, hogy a futamidő végéig ft alapon, ha a kamatok nem változnak, 120.000 ft legyen a havi törlesztő?
    Vagy marad CHF-ben és HA ( :D ) 2018-2022-ben újra 180-143ft lesz a CHF, akkor részesül a jóból is.

    Mindenesetre figyelem én is az euró árfolyamot, mert 295-299-ért dolgoztam tavaly június-júliusban, így nagyon jó lenne, ha 310-ért végre visszaválthatnám.

    Nincs 10.000 euróm, de azért nagy dilemma, hogy mikor váltsa az, akinek van annyi pénzmagja.
    Egyik kollégám anno, 2010-ben félretette a teljes fizetését, kb 12.000 eurót.
    Majd várt, hogy 320 körül mit csinál az euró a válság közepette.... Nem váltott.... Azóta sem volt annyi az árfolyam, így még mindig benn van a pénze, s 310-re vár..... azaz megint vár.... De már 2-2.5 év kamatát elbukta.... Hiába mondja, hogy nem volt szüksége a forintra, mégis félt, hogy becsődöl Magyarország és akkor mihez kezd a forinttal.

    Ilyenek ezek a dilemmák :(((

Új hozzászólás Aktív témák