Új hozzászólás Aktív témák

  • Moleman

    addikt

    válasz MrCsiT #108568 üzenetére

    Az OTP-n nincs semmilyen havi korlát, 2-3 hónap alatt is ki lehet maxolni az egész éves 30 ezret. Valóban csak decemberben térít, egy összegben, de az nekem nem fáj.

    Az Erstével pont ez a bajom, hogy ha elérted a havi 200 ezret, utána nem ad semmire semmit.
    A 200k keret szerintem minimál élet mellett is nagyon kevés egy egynél több fős háztartásban. Mire oda jutnál, hogy esetleg tankolnál vagy vásárolnál valami tartós fogyasztási cikket, ami pont lehetne 4%-os, már kifogyott a keret a számlákkal és a bevásárlásokkal. :D
    Egy extrémebb példával végképp alkalmatlanná válik az Erste: ha kifizetsz mondjuk 2 drágább repjegyet és egy autóbérlést, csak a töredéke után kapsz visszatérítést, míg az OTP-nél az egész után megkapod.
    Curve-vel lehetne esetleg szórakozni, a forduló utánra átvinni az érintett költéseket, de hosszú távon az se megoldás.

    Sajnos már kitöröltem az összehasonlító táblát, amit csináltam, de az jött ki, hogy a meglévő 2015 körüli Erstét éppen nem éri meg új OTP-re cserélni, mert kb ugyanúgy évi 11 ezerbe kerülne. Az új Erste 30%-kal lenne drágább (és volt egy extrán rossz kibocsátás 2020-2021 körül, brutál díjakkal, az valami 60%-kal kerül többe, mint egy új OTP).

    A 2014-es OTP főleg sokkal olcsóbb, az éves kártyadíj jóváírásával 4000 ft körül van az éves összköltsége.

Új hozzászólás Aktív témák