Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • naja

    aktív tag

    Sziasztok!
    Új gép vásárlását tervezem. Egy D5100-et váltanék le kisebbre, aktuálisabbra. Képminőségben ez a minimum.

    Alapvetően fotóznánk vele hobbiból (utazás, családi események stb.), de legyen videózásra is jól használható, praktikus (pl. AFC, zoom felvétel alatt állítható legyen).
    Szeretünk kísérletezni, így a manuális módok is legyenek meg.
    Az akku minimum egy napot bírjon ki végig fotózva (nyaraláskor).
    Nem lenne rossz, ha vízálló tok is beszerezhető lenne hozzá.

    Kérdés: Olyan létezik, hogy a zoomot a gyűrűvel állítom (vagy érintő képernyős csúszkával) és nem gombokat kell nyomkodni, mert ez utóbbi elég ócska megoldás.

    Fontos lenne még, hogy az egész készülék jól átgondoltságot sugározzon, frappáns megoldásai legyenek. Idegesítő sallangoktól mentesen.

    A Sony RX100-at ajánlották eddig (III vagy IV, bár ez utóbbi árát már kissé sokallom), vagy a Panasonic LX100-at. Árban is ezek körül mozognék. Persze jó lenne, ha lenne valami hasonló kevesebbért. Viszont, ha valami nagyon meggyőző érvet tudtok felhozni, akkor akár többet is szánok rá.

    A kettő közül melyik passzol jobban a fent leírt igényekhez?
    Netán van-e valami más típus, jobb ár/teljesítményű vagy megfelelőbb? Nem biztos, hogy csak kompakt jöhet szóba, lehet bridge vagy MILC, de ne túl méretes.

    Köszi előre is, szép napot!

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz Tin_Shield #55730 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm az alapos választ! Akkor megyek és megfogdosom mindkét ?X100-ast. Remélem MM-ben lesz kitéve belőle. Vagy esetleg tudtok egy helyet dél Budán, ahol vannak ilyenek kiállítva és meg is lehet próbálni?

    A zoom állító karocskás dolog vajon érzékeli, hogy mennyire nyomom el oldalra, vagy csak sima egy "1 bites" kapcsoló. Vagyis lehet-e vele akár lassan és finoman, vagy akár gyorsan zoomolni?

    @kiskami: Köszi Neked is. Majd megnézek egy X30-ast is.

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz Tin_Shield #55730 üzenetére

    Még azt hadd kérdezzem meg, ha szeretnék az R/LX100-nál kicsit nagyobb zoomot, akkor melyik -- minőségében hasonló -- bridge gépet ajánlanátok? Ha jól sejtem ez esetben már a bridge kategória a szükséges irány. Illetve ez mennyivel lenne zsebbenyúlósabb?
    MILC-ben azért nem gondolkozom, mert éppen az objektív csere-berélést szeretném megúszni. Azt meg feleslegesnek vélem, hogy van egy cserélhető objektíves gépem, amin sose cserélek objektívet. Persze ha tévedek, akkor kérlek javítsatok ki.
    Tudom, hogy én szerettem volna nem nagy gépet (D5100-ről csere), de azért nem is a legkisebb a cél. Ezért gondolom, hogy majd úgyis megfogdosom, és akkor kiderül, hogy tetszik-e a mérete.

    #Tin_Shield : Köszi szépen. Amúgy éppen ők ajánlották ?X100-akat. :) Ezekszertint jó kis üzlet, rájuk is bízhatom magamat. És még az áraik se rosszak.

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz Tin_Shield #55737 üzenetére

    De jó ez a link, elég beszédes a méreteket illetően. Köszi szépen!

    Megfogdostam, megforgattam, nyomkodtam egy kicsit az LX100-at és egy mark II-es RX100-at is. Háááát, a D5100 után ezek nagyon ócska kis gyöszök, már elnézést kérek mindenkitől a szófordulatért. Az élmény alapján max 20-30-et adnék értük. Pl. a kijelző, a kiugró EFC, vagy a másiknál a nehezen tekergethető gombok stb nagyon nem adják vissza, hogy 200 eFt-ba kerül.

    Most a Canon G5X-et ajánlották még egy helyen. Erről mi a véleményetek? Ha jól látom az akkuja nem tetszik senkinek. Amúgy meg jókat írnak róla. Az itteni összefoglaló kicsit régi, még nincs benne, úgy mint G7x mark II sem.
    Kóstolgatva a témát, két új tényező jött szembe:
    -Az EV kompenzáció állíthatósága az egyik. Ez ugye a DSLR-en könnyen megy (gomb + tárcsa). Az RX100-nál menüben van. Az LX100-nál viszont ez külön tárcsán van, ami jobban végig gondolva nagyon jó dolognak tűnik. Ha jól tudom a G5X-en is van ilyen. Inkább a kísérletezős fajta vagyok, nem az automata üzemmódok kedvelője. Ilyen módon az RX100 kezelőfelületét mélyütésnek éltem meg elsőre. Persze biztosan megszokható, ha ennyire sokan szeretik. Az viszont, hogy egy (fn) gombot kell nyomkodni az összes funkció körbe pörgetéséhez, az már az kínai zenélő karácsonyfa-izzóknál is elég gáz (én meg --alföldi parasztgyerek vagyok-- nem jöttem rá, hogyan lehetne másképpen állítani).
    - Ja és érintő képernyős a G5X, ami szintén nagyon jó ötletnek tűnik.

    Vajon hol lehet kézbe venni egy ilyet? Mammutban voltam mindkét helyen, ott nincs.

  • naja

    aktív tag

    válasz Tin_Shield #55758 üzenetére

    Köszi szépen. Hát igen az a kakukkos óra a G5X tetején kifejezetten ronda. Viszont kézben fogva kellemesnek tűnt az egész készülék.

    Azt hiszem a TZ100 lesz a következő, amit meg kell néznem közelről. Az engem nem zavar, hogy 10x-es zoomnál f/5.9 van csak. Valószínűleg amúgy sem éjszaka jut eszembe a zoomot használni, hanem nyáron utazáskor.

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz Draz04 #55829 üzenetére

    Én is kérdezném, hogy az LX100 képminőségben tényleg leveri az RX100 m3-at és az LX10/15-öt? Mert értem én, hogy nagyobb az érzékelője, (bár az RX100-ban lévő tök másképp működik ha jól értem, ezért nem is kell olyan nagynak lennie). Továbbá az LX15 bár jobb fényértékről kezd (széleslátószögnél), de ez gyorsan el is múlik, ahogy zoomolunk, ha jól értelmezem ezt a grafikont (szkroll 3 oldalt lefelé): https://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dmc-lx10-lx15
    Amúgy nem szeretnék elveszni a grafikonok-értékek világában, csak elgondoltatott a dolog.

    Eddig azon agyaltam, hogy picit hozzá teszek (15 eFt-t) az eddig befutó LX100 árához, és inkább LX15 lesz belőle. Dacára a köztük lévő jelentős funkcionalitásbeli különbségeknek. De most megint elbizonytalanodtam (sokadjára).

  • naja

    aktív tag

    Valaki tud valamit az LX200-ról? Jön az, vagy csak pletyka az egész?

  • naja

    aktív tag

    Köszönöm mindenkinek a segítséget, boldog LX100 tulajok lettünk pénteken. Végig fotóztam a 7végét, minden nagy rendben van. A zoom nekem bőven elég, bár ettől kicsit féltem, hogy nagyon rövid lesz. A D5100 18-105 után nincs semmi hiányérzetem. Képminőség, funkcionalitás, kezelhetőség minden nagyon rendben van. Mostanra már minden nagyon kézre esik. Nagyon örülök, hogy ez lett és nem az RX100, annak kissé (el)ijesztőek voltak a kezelőszervei számomra. Bár bevallom, azzal csak 5 percet ismerkedtem az MM-ben, így nyilván nem is tudtam nagyon elveszni a beállítgatásai rejtelmeiben.

    Most másik kéréssel fordulok. A bátyám egy viszonylagosan (DSLR-hez képest) kis méretű gépet keresne, 100 esetleg 120 eFt táján. Család, nyaralás fotózásra (dokumentálás). Nem ártana, ha videó mód is jó lenne.

    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz Tin_Shield #55855 üzenetére

    Köszönöm szépen. Ezekről össze is gyűjtöttem az infókat, küldöm neki hamarosan levélben.

    De előtte még:
    Mivel viszont ezek gépek a büdzsé felső határán, vagy azon túl vannak, ezért megemlítenék még neki pár kellemesebb árfekvésű készüléket. Pláne, hogy nem biztos, hogy ennyit mindenképpen elköltene rá, csak ha tényleg indokolt. Minden fényképező jó lehet, ami leveri pl. egy Samu S4 kameráját. NagyonOFF: Volt sokáig egy 30e Ft-os Lumixuk, azért az se csinált botrány képeket, csak kicsit lassú volt meg butácska. Ráadásul ahogy nézem, zoomban nem annyira erősek ezek az ajánlott gépek. Pedig ez fontosabb lehet, mint egy kevésbé szemcsés végeredmény. Amatőr fotósról van szó még mindig.

    Tehát, ezekhez mit szóltok? Szigorúan úgy értve a kérdést, hogy ár/teljesítményben hasonlóak-e az ajánlottakhoz képest.
    - Panasonic TZ57 vagy TZ70
    - Sony HX60
    - Canon SX710 vagy SX720
    Esetleg valamit kihagytam-é?

    Téháiksz

    [ Szerkesztve ]

  • naja

    aktív tag

    válasz Tin_Shield #55861 üzenetére

    Köszi szépen a hasznos infókat. Továbbítottam.

    Még egy dolog:
    Az LX100-amhoz láttam, hogy lehet rendelni automata objektívsapkát, ami bekapcsoláskor tulipánszerűen kinyílik. A kérdésem az lenne, hogy ez vajon nem dörzsöli-e ki a tubust a sok ki-bekapcs folyamán? Illetve mennyire jó dolog ez egyáltalán? Szabad-e megvenni féláron az utángyártottat vagy csak az eredeti Panasonicot?

    Köszi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák