Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    válasz TeebyKay #161590 üzenetére

    Adott egy Huwaei P10 Plus és egy Huawei P20 Pro készülék.
    1, Alkalmasak ezek vezeték nélküli töltésre, mit igényel ez a technológia a működéshez?

    Úgy látom, nem alkalmasak vezeték nélküli töltésre.
    2, A telefonok akksiját jelenleg hogyan a legcélszerűbb tölteni, amikor csak lehetőségem van rá tartsam töltőn, hogy minél kevesebbet merüljön, vagy mindig merítsem le minél jobban és egyszerre nagy töltést csináljak rajta?
    Azt olvastam több helyen is, hogy célszerű 20 és 80% között tartani az akkut. Szerintem nem érdemes erre figyelni. Hosszú idő alatt kis "nyereséggel" jár a 20-80% között tartás, cserébe kétszer sűrűbben kell tölteni, ami szerintem kényelmetlen.
    3, Ez a vezeték nélküli töltés technológia mennyire áram pazarló? Hány százalék a hasznos munka és mennyi energia vész el, illetve pazarol-e egy ilyen töltő áramot ha csak úgy be van dugva az áramba és nincs semmilyen töltendő eszköz rátéve?
    Erről nincs információm, de abból kiindulva, hogy (sokkal) gyengébb a hatásfoka, mint a vezetékes töltésé, biztos, pazarló.

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

Új hozzászólás Aktív témák