Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Pano #57944 üzenetére

    Nekem ez üres duma igenis ÁLDOZNI kell a REPUTÁCIÓRA ami magától nem teremtődik meg, kellenek mint már írtam:
    - a laboros tesztek
    - a nete IT portálok review-ja
    - az elismert jutuberek, vlogerek saját tesztjei
    - a tartós használt alatt keletkezett szakmai fórum tesztek mint a PH, MalwareTips stb.
    - a vállalt kommunikációja, saját honlap,saját fórum (ebben a Comodo és az Avast is jó)
    - a székhely állam jogi keretei

    Az Avast pl. mindegyik pontban jó, Csehország demokrácia, de ugyanezért jó a G-data, F-Secure és emiatt kérdéses a Tencent, Qihoo, Baidu,
    A Kaspersky határeset egy kvázi diktatúrában székel, de ott az évek alatt felépített egyéb reputáció a biztató.

    Imi1981

    Amit linkeltem az a Comodo Internet Security Premium az az ingyenes verziója a CIS-nek a fizetős PRO néven fut ha jól tudom.

    Jelenleg a Kaspersky Free-ben ugyanazok a védelmek vannak mint a fizetős AV-ben ami különbség:
    - nincs support - mint általában az ingyenes védelmek esetén
    - nincs lehetőség a beállítások változtatására - tehát ami a fizetős AV-ben ki-be kapcsolható az itt fixen BE van kapcsolva
    Ha végignézed a beállításokat lesz egy olyan oldal ahol az állító csúszkák BE állásban vannak de szürkék azaz nem módosíthatóak. Lényeg: kiváló védelem meg merem kockáztatni - bár ilyet egy szakmai fórumon ennyire feketén fehéren nem szoktunk kimondani - hogy ingyenes vonalon jelenleg a legjobb a Kaspersky Free , NEM csak önmagában a védelmi képessége, hanem a kezelhetősége, gépterhelése miatt is, alig találkoztam BUG-gal:
    - az adatbázis frissítése elég nyögvenyelős
    - a gép bekapcsolása utáni első géphez nyúlás bármelyik perifériával pl. billentyűzet, a KFAV CPU használata egy pillanatra megugrik utána vissza áll a normál szintre, és igen teljesen reklám mentes.

    Az Avast amikor a korábbi verziókban letiltottam az AvastUI.exe-t a tűzfal kimenő szabályainál SEMMILYEN reklámot nem dobott fel, mivel most ezt az .exet-t nem lehet tiltani mert GUI crash lesz belőle így volt kb. 3 db felugró de ha - már korábban is írtam - ezeket bezártad valószínűleg többet nem fog feljönni.

    Tehát kvázi ez is reklámmentes.

    A probléma akkor lenne ha NAPI rendszerességgel ugrálnának fel ezek az ablakok DE ILYEN NINCS. Ez a három dolog egyszer jön csak fel.

    [ Szerkesztve ]

  • Szellem.

    Topikgazda

    válasz Pano #57944 üzenetére

    Nem szeretnék belekötni abba amit írtál, de elég irracionális az az ár amit a tesztelési összegként írtak!
    Még ha egy éves időtartamról is beszélünk, illetve ha nem a hazai hanem az európai árakat vesszük alapul.

    Abban igazat adok, hogy ezek a tesztek nem feltétlen "tiszta" tesztek, hanem igen is van mögötte megvásárolható eredmény. Ez szomorú, ugyanis így közel sem kapnak valós eredményt a felhasználók.
    Az AMTSO kezdeményezés pont azért jött létre anno, hogy egységes és használható tesztmetódus alapján teszteljék a víruskeresőket, illetve ne legyen megkenhető a végeredmény. Csak ebből ugye időközben nem lett semmi.
    Amúgy meg teljesen igaz, hogy túl megy minden határon ez a "fizetünk a jó eredményért" megoldás.

    Az EMSI részéről inkább mellébeszélésnek érzem a dolgaikat. De, ez az én véleményem.

Új hozzászólás Aktív témák