Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Van Der

    csendes tag

    válasz Dare2Live #838 üzenetére

    Mint fentebb írtam jóval-jóval több kijönne abból a pénzből, mint pár heli, vagy cuzámmen az MH megerőstése.
    Az apache őrület pedig azért van, mert most akciós. A minyóink pedig nem repülnek - már tisztelet a kivételnek.
    Mi nem helikre akarunk lövöldözni, mi lennénk defenzívában. Az agresszor pedig nem Apacheokkal jön hanem jellemzően tankkal , IFV-vel , stb. . Szűkítsük kicsit az időfaktort - az Apacsik akár fél óra alatt likvidálják az :)offenzív erőket, míg ugyanezt az általad felvázolt "gerilla?" harcmodorral , nehézkesen-lassacskán egy kitartó-véres honvédő háborúban kivitelezhető , és még mindezekután is hátrányból indulnánk a továbbiakra nézve - de fent sem írtam mást (pedig igyekeztem nem túl ragozni)
    Viszont ha a tankok, páncélosok kiiktatásra kerülnek, az erőviszonyok, legalább pariba kerülnek - nekünk sincs-nekik sincs - védekezni pedig már egyszerűbb mint támadni (lásd. Afganisztán, Iraki városok) /az okozott veszteségek gazdasági értékéről nem is szólva :) nem hiányozna senkinek - már ez is kissebbfajta elrettentés - míg a mezítlábas haderő inkább csalogatóan hathat.

    [ Szerkesztve ]

    "A holnap egy másik világ" -F15Charlie

Új hozzászólás Aktív témák