Új hozzászólás Aktív témák

  • scorpy02

    aktív tag

    Hali!

    Ma rávettem magam, hogy újra megpróbálkozzam a kontaktlencsékkel. (a vizsgálat már korábban megtörtént, de akkor képtelen voltam behelyezni a lencséket :DDD) Azt meg pláne nem tűrném el, hogy más kezei turkáljanak a szememben.

    3 éve hordok szemüveget, de mivel most nyár elején beíratkoztam KRESZ-tanfolyamra, és nemsokára vezetni is fogok, így úgy döntöttem, hogy a kontaktlencsékkel mégis kényelmesebb lesz majd a dolog. :) 2 óra (!!!) kemény kínszenvedés után sikerült betuszkolnom a lencséket. Ebből is az első fél óra az tömény röhögés volt... :D :C Eszméletlen jó érzés szemüveg nélkül újra élesen látni. :) (-2.50, ill. -2.75) A behelyezés után újabb vizsgálat következett, és azt mondta a doki, hogy jó lesz.

    Most ezt a Bausch & Lomb féle Soft Lens próbalencséket kaptam, és jövő héten pedig a kontroll-vizsgálaton eldől, hogy hogyan is tovább, addig is szorgalmasan gyakorlok tovább, mert ezt a két órás berakási szintidőt lejjebb kellene vinnem. :DD Meg hát szoktatnom is kell hozzá a szemeimet, mert első berakást követően még picit furi volt egy ideig. (gondolom már a szemeimet is kifárasztottam rendesen)

    A kivétel viszonylag egyszerűen ment. A bal szememből ''hagyományos'' módon szedtem ki (két ujjal összefogtam), viszont a jobb szememből való kivételkor már egy sokkal egyszerűbb módszert sikerült alkalmaznom, amit még Youtubon lestem el. [link] :Y

    Egyébként az első napokban nem gáz ha több órán át is bennt hagyom őket? Mert holnap elutazom, és nem szeretnék majd a kellő gyakorlottság hiánya miatt órákon át szerencsétlenkedni velük. :) Vagy ezt majd úgyis a szemeim fogják eldönteni, hogy meddig maradnak bennt? :)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák