Új hozzászólás Aktív témák

  • ontheground

    tag

    Sziasztok.

    Openelec/Libreelec alatt flash memória(SSD, pendrive, SD kártya,stb.) wear csökkentésére van valakinek esetleg ötlete?

    Én eddig idáig jutottam(a /storage/.kodi/userdata/advancedsettings.xml tartalma):

    <advancedsettings>
    <cache>
    <buffermode>1</buffermode>
    <memorysize>167772160</memorysize>
    <readfactor>20</readfactor>
    </cache>
    <loglevel>-1</loglevel>
    <pathsubstitution>
    <substitute>
    <from>special://temp/</from>
    <to>/dev/shm/koditemp/</to>
    </substitute>
    <substitute>
    <from>special://masterprofile/Thumbnails/</from>
    <to>/dev/shm/Thumbnails/</to>
    </substitute>
    </pathsubstitution>
    </advancedsettings>

    Csak memória cache(bár több addon továbbra is dolgozik a saját könyvtárába is)+ a log kikapcsolása. A fő "temp" mappát áthelyeztem az Openelec beépített ramdisk cuccára(/dev/shm), a bélyegkép/ addonokban megjelenő képek tárolóját szintén, így ezek nem a flashre dolgoznak, nem terhelik írással azt. Hátrány, hogy a "temp" mappa és a bélyegkép/ addonokban megjelenő képek tárhelye kikapcsoláskor törlődik, de ezzel tudok élni, úgyis a netről tölti mindet a Kodi. Az a baj, hogy lehetne még kidobálni sok mindent ramdisk-re, van hely rajta bőven, de egyesével kéne minden addon cuccait áthelyezgetni. Van-e esetleg még valakinek ötlete további íráscsökkentésre?

    Kellett hozzá egy kis workaround is a /stroage/.config/autostart.sh fájlban:

    rm -f /storage/.kodi/userdata/Database/Textures13.db
    mkdir /dev/shm/Thumbnails
    mkdir /dev/shm/koditemp
    rm -f /storage/.kodi/temp/commoncache.db
    rm -f /storage/.kodi/temp/commoncache.socket

    E szkriptfájl tartalma az Openelec bootja közben, de még a Kodi indulása előtt fut le. Törölni kell a bélyegkép adatbázist(Textures13.db), másképp nem jelennek meg a bélyegképek. Létre kell hozni a két fent áthelyezett mappát a ramdisken. El kell távolítani két fájlt az eredeti temp mappából, hogy a "Commoncache megfelelően működjön".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák