Új hozzászólás Aktív témák

  • kk831228

    addikt

    válasz Madn!ght #928 üzenetére

    Volt Ultra Mountain Twin-em, az nagyon barátságos és megváltás volt a rocker után, majd csúsztam tesztnapon 2-3 kört egy Custom Camber - el, és szezon végén meg is vettem, onnantól kezde az UMT nem magyon került a lábamra. A custom olyan precízen ment élen, el voltam ájulva.
    Akkor jött a gyakorlás, próbáltam egyre " mélyebben " carvingolni, de sokszor seggre ültem, inkább. Jeges, kemény pályán, nem tartott meg igazán.

    Az UMT - t már nem nagyon használtam, mondom becserélem valamire, Angry - s gyerekek best carving lap listájában ott volt az Ultra Mind Expander, szkeptikus voltam mivel az UMT, nem rossz lap, de carvingva azért sehol nem volt a Customhoz képest...A sima Mind Expander meg inkább powder lap, rockeresebb. Még azt hiszem, kérdeztem is valamit a videó alatt a gyerektől.

    Nos, elkezdtem nézelődni és volt 135 körül a Snowboardshop-ba, B - grade. Majd utána találtam ugyanúgy B - grade-et a egy másik webshopba 115 - ért azt hiszem. Kosárba tesz, egyből.😬 Az UMT - t meg eladtam egy ismi srácnak, aki pont visszacserélte a hibás decathlon-os lapját. Nagyon örült neki, kb olyan árban adtam neki, mint az új dekás lap volt.

    Nekem megjött az Ultra Mind, Kékes, szezon eleje minimális hó, visszasétálgatásos kínlódás. 😅 Konkrétan csak lapon tudtam vele menni, kicsit megdöntöttem, már vágott bele a hóba, keltem feküdtem vele, egyszerűen nem tudtam kanyaradoni, kipróbálta a srác is az umt után, egy csúszás le is vette, na ilyet nem fogok venni, mondta... 😅

    Aznap próbálkoztam párat néha ha volt sebbeseség megindult élen és nem süllyedtem el. Ejha mondom ez valahogy másabb, ehhez még kevés vagyok vagy nem tudom mi a probléma. Majd Szentpista kiderül.

    Na ott is hasonló volt, az első jó pár kör. Utána kezdtem ráérezni valamelyest, de azért nem volt felhőtlen csúszás. Délutánra már ráéreztem a "skidded turn" -re is, azt nagyon nem akarta. Meg kezdett menni a az élen kanyarodás is.

    Azt már az elején éreztem, hogy a sebességgel nem lesz gond, ugy megindult csak néztem. :D Egyre jobb bban elkezdtem döntögetni egyszerűen nem tudtam hol a vége. Akkor már kezdett tetszeni. 🖤

    Egyik nap reggel még jó pálya, custom - al megyek egyik ismi sráccal, csúszkálunk, és ahogy jön a dél egyre jegesebb a pálya egyre több a seggre ülés, kb egy órára, 2-en voltunk az egész pályán, meg még egy kezdő gyerek, aki folyamatosan a csirkehálóba fetrengett. 😅 Na mondom szerintem ennyi volt, már mem mertem menni, olyan korcsolya pálya volt. Azt mondja a gyerek nála van a kocsiba egy 164 wide lap azt hiszem (előte 156 vagy 154-el ment), de ő már nem hozza be. Na mondom, itt a lehetőség, nálam is ott az UME. Hozzuk be, senki nincs a pályán full jég, most bizonyíthat.

    Behoztuk mindketten, elindulok rakom élre, és olyan természetesen ment élen jégen, mint ha semmi nem lenne, aztaqvaaaaaaa... :Y :Y :Y A srác is ugyanúgy a hosszú wide lappal, ketten mentünk ugyanolyan sebességgel mint ha ratrakolt pálya lett volna. :D

    Azóta szerelem van. 🖤 :)

    Minden snowboard más, megszokást igényel, nem szabad egyből ledobni, mert lehet később ha megszokod kijön az előnye és imádni fogod. ;)

    A piros pályát én se szeretem, egyszerűen nem vagyok hozzászokva, és ott már nagyon tudni kell, hogy szépen menj élen. ;) Nem sok ember látok piroson szépen csúszni, sőt. Sokan dicsekednek, én is lemegyek rajta de nem szépen, annak meg nincs értelme. Meg lehet nézni Ryan Knapton mindig mondja vegyél vissza a sebességből, ő is kék meg zöld pályán csapatja, összes carvingos japó gyerek kb kéken megy amiket nézek.
    Piros nem kényelmes folyamatosan fogni kell vissza a sebességet stb.
    Majd figyelgesd a felvonóból hogy memnyi boardos megy szépen a piroson, kb senkit nem fogsz látni, legalábbis én nem sokat látok, max alpin lappal.

    A célodhoz keress egy hosszabb camber - el rendelkező lapot, legjobb lenne egy tradicionális vagy egy hosszú camber-es freeride lap, és kezdj el vele gyakoroloni lankásabb pályán, majd mindig egy picit jobban döntve, és ha kell, akkor picit nagyobb sebességgel.
    Kell azért egy minimális sebesség hogy a centrifugális erő meglegyen.

    Ha van elképzelésed és ársáv, tudunk ajánlani szerintem olyat, amivel tudsz fejlődni is... ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Új hozzászólás Aktív témák