Új hozzászólás Aktív témák

  • Wombath

    HÁZIGAZDA

    válasz 6030D #131098 üzenetére

    Egy így van, de pl az én tapasztalatom szerint valamennyit mégis számít a nehezebb bringával való edzés, mert az ember hajlamos a megszokott tempóra, élményre törekedni, és én pl a nehezebb bringát tudat alatt jobban is nyomom emiatt. Legalábbis én mindig megtáltosodtam anno tavaszra, mikor télen nehéz bringával mentünk mindenfelé, az első OB előtt meg átültem a könnyűre.

    Egyébként, ha már mennyit számítanak a kilók vs egyéb jellemzők: van egy standard edzőköröm, amiben ott a Straván "Reptér mászás/Glück Frigyes, csak a meredek rész" nevű szegmens, ami egy hosszabb, húzósabb és néhol gyökeres felfelé is. A két legjobb időm itt a közel 15 kg-os fatbike-kal lett meg, a 10 kg-os karbon XC-vel volt a 3., 4., legjobb. A többi meg vegyesen. Szóval itt például hiába könnyebb a második gépem, ott figyelni kell a nyomvonalra, nézni a gyökereket, esetenként emelni a gép elejét, stb. A fattel meg? Ülök, és egyenesen, ideális rpm-en felkúszom csúszások nélkül :). Na persze egy hosszabb, jó talajú emelkedőn, pláne aszfalton már más a leányzó fekvése...

    Más: a lLdlben nemcsak állványok és pumpák vannak ám! Az óbudaiban meglepetésemre találtam ezt az akkumulátoros mosót:


    Hirtelen felindulásból meg is vettem, mert jól jön pl akkor, amikor a csutaksáros bringát kéne visszapakolni a kocsiba... Ebbe fér 5 liter víz, kipróbáltam, kulturált nyomással jön is ki belőle, egy kefével kiegészítve szerintem egész jól le tudom szedni a sár nagy részét a bringáról, kis törölgetés, és már mehet is a kocsiba vagy a tetejére...

Új hozzászólás Aktív témák