Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz 313313 #98065 üzenetére

    elég jól összeszedte, ajánlott gyártók is rendben - tudtommal fűtésre használt klímánál a fuji is 3 évet ad, van "fekete dobozuk" a beltériknek, üzemidőt tudják monitorozni -
    nálam cserépkályha volt gáz fűtőtesttel, másik két helyiségben fali hősugárzó, utólag kiderült a kémény bélelt savállóval, de már eldöntöttem klíma lesz, gázt meg kivágtam a fenébe, csak a csonk maradt belül
    én se vennék direkt fűtésre optimalizált klímát, túl nagy felára van, ez nem skandináv ország, ha néha beesik pár hétre -20 fok bármelyik értelmes japán megbírkózik vele ha -15-re van is hitelesítve, hatásfoka ott már rosszabb lesz
    scop3 sztem már elvétve van, h tarifához beugró a scop4, és az értelmes klímák tudnak is annyit legalább, 200e-s kategóriában is, de olcsóbban is ki lehet fogni
    jó volt a tag hasonlata, de egyszerűbben: 4kw fűtési energiához 1kw villamos energia, ez jelenti a scop értéket, és ez miatt van tévesen a köztudatban, h a klíma "zabál", ez a gyártók meg a webshopok hülyesége, eleinte sokat futottam én is vele mi h van ( :
    ha 5 év után meg cserélni kell hát pfffffffffffff, csilliós kazán is el tud romlani, és mivel nyár a klímások fő szezonja így télen nagyon rövid határidővel tudnak javítani/újat telepíteni, ha esetleg meghalna, nálam karácsony előtt pár nappal csinálták tavaly - mondjuk amit lehetett elcsesztek ( :, de utána mindent korrigáltak -
    lényeg h értelmes céggel kell csináltatni, telepítés alapára kb mindenhol 50e ft és felfelé, 70e ft-os klímánál is - van annyiért is -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák