Új hozzászólás Aktív témák

  • Soma01

    veterán

    válasz #13880064 #53975 üzenetére

    Én oly annyira gondolkodok a tuningon, hogy meg akarom csinálni pod-osra IS. Mivel akarok egy olyan opciót, amivel gyors és egyszerű és tiszta a kávéfőzés. Persze tudom, hogy a minőség rovására..., de van akinek ez is jó itthon nálunk. Csak gyors és egyszerű legyen felkiáltással és persze jobb legyen az instant kávénál. Ennyi az elvárás. Én meg majd eljátszok vele. Én tisztítgatom a tölcsért, darálom a kávét...
    Szóval én most körbe is szeretném tömíteni a tölcsért kívülről. Ahogy néztem, már most is belefér egy Senseo párna, mert a 2-es Brikka tölcsér belseje 55,3 mm és a párna meg 60-as, de az nem tömörített, tehát szerintem bele megy, akár kettő is egymás tetejére. De most úgy gondolom, hogy egy is elég lesz, kb 2/3 töltet vízzel. A Brikka tölcsérbe pont bele illik a szarvasi Seherezádé kávéfőző alsó vagy akár felső szűrője is (mivel egyforma ármérőjűek). ESE podon is gondolkodtam, csak nem találtam még olyan szűrőt, amibe ha belerakom a podot akkor pont színel a kosár tetejével. Mert ugye úgy kellene, mert a kávét is színig kell rakni a tölcsérben.

Új hozzászólás Aktív témák