Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thyb

    senior tag

    válasz zsiga667 #36 üzenetére

    Ha a nemzetközi sajtót megfigyelnéd kedves fórumtárs, akkor ezen egy kicsit eltöprengnél. A Dán ujság 8 karikaturát hozott le, ezzel szemben az Arab liga gyüllésére a Dán állampolgársággal rendelkező imám, aki mellesleg csak a segélyt járt el felvenni Dániába, a többi idejét Sziriában töltötte, 18 karikaturát mutatott be. Ebből 10 addig sehol sem jelent meg, vagyis valószinűsithető, hogy Ő maga volt az alkotó. Szir és Libanoni vallási vezetők egyébként már régóta támadják az arab ligát az egyiptomi vallásgyakorlás végett, ahol nagyon sokan a nők közül már fedetlen arccal közlekednek és sokkal nagyobb jogokkal rendelkeznek mint egyes férfiak stb. Ez bizonyos fanatikus vezetőknek nem tetszik, és le akarják váltani a vezetőséget. Nyugati, de egyiptomi lapok is erre következtetnek az események kapcsán.
    Nem tudom, ezek után is ugy véled-e, hogy az összes incidens okozásáért a Dán lapot kell okolni? A Dán lapban a karikaturák megjelenitése nem volt bölcs huzás, de azt a cirkuszt ami jelenleg a közelkeleten zajlik semmi sem indokolja.
    Te a DaVinchi Kód szerzőjének fejére tűztél ki vérdijjat azért mert azt állitotta szemben a Bibliai tanokkal, hogy Mária Magdolna nem Jézus anyja volt, hanem annak szerelme, s az utolsó vacsorán utbanlévő közös gyermekükre utalt azzal, hogy az én vérem? Ugy gondolom ez épp eléggé sérti a vallásosok hitét.

    [Szerkesztve]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    válasz zsiga667 #36 üzenetére

    Sz.twem pedig csak arról van szó, h. v.kinek jól jön, h. ott most balhéznak a karikatúrák miatt, ezért ''elevenítette fel'' azokat...
    Mondjuk, azt sem értem, miért kell egy olyan ország/nép(csoport) vallásával viccelődni, amelyről/akikről köztudott, h. a vallás -szinte- mindennél fontosabb?! :F

    Samsung Galaxy A54

  • deniro2

    senior tag

    válasz zsiga667 #36 üzenetére

    Ez mind szép és jó, de a te példádnál maradva: mikor odaérsz az aradi emlékműhöz, már nincs ott az aki csinálta, erre te hazajössz és felgyújtod a román konzulátust.Ez így frankó? :F
    Itt most ez a szitu, tehát ne csúsztassunk.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz zsiga667 #47 üzenetére

    Izrael bizony keresztény: a Biblia nem az Újszövetséggel kezdődik. Márpedig a zsidók ezt nem ismerik el, az Ószövetséget igen. Nem véletlenül szokták a zsidókat őskeresztényeknek nevezni. Jézus is zsidó volt.


    Hogy miért ölnek meg több muzulmánt? Mert többen vannak, és többnyire ész nélkül harcolnak. Izraelben viszont minden nagykorú hadköteles, még a nők is. Tudják hogyan kell harcolni. És sokkal inkább motiváltak mint a muzulmánok (akik mellesleg még gyávák is).

    Részlet kérdés hogyan kerültek oda. Ennyi erővel mi viszont mennyünk vissza sz Ob torkolatához. Ezt a földet mi is csak meghódítottuk! Ezt nem kellene elfelejteni, mielőtt ilyen kijelentéseket tesztek. Mákunk van, hogy az avarok kihaltak és nem követelik vissza a földjüket. A Szvatoplukos téma meg semmit sem bizonyít, semmire sem jogosít fel minket!

  • Thyb

    senior tag

    válasz zsiga667 #42 üzenetére

    Ismerem a bibliát.
    És mekkora vérdij lett kitűzve az iró fejére, vagy mennyi amerikai konzuláust gyujtottak fel a keresztény államokban?

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz zsiga667 #50 üzenetére

    Az, hogy valaki önmagát is felrobbantja, az nem azt jelenti, hogy mekkora Hős, hanem fanatikus. Az amikor a terroristák civileket robbangatnak Madridban, Londonban, New Yorkban, Sharm-al-Sheikben, az nem harcmodor, hanem kőkemény gyilkosság,, amiért a gyilkost már csak megvetni lehet, de a felbujtóit el kell itélni. Azoka dolgozók, turisták, felnőttek gyerekek semmiről sem tehettek, amit amerika művel (itt legfőképpen Sahrm -Al -Sheik-i robbantásokra gondolok. De a többi esetben is. A fanatikus vallási terrorakcióknak, csak annyi a lényege, hogy az egyszerű muzulmánokat is meggyülöltesse a világgal.
    Az Arab Liga egyébként a Dán incidensel kapcsolatban mérsékletességre szólitotta fel az Arab államokat, ennek ellenére, ha megnézed a HVG ehetiu számán a fotót ahol a lincseló tömeg a nagykövettségel szemben áll, akkor a kép alsó szélén ott van három turbános imám, akik nem épp a Liga utasitásait követik, hanem csak állnak olkdalt, s eltudom képzelni, hogy onnan buzditották/hülyitették a hiveket.
    Ha valaki nálunk ilyet csinál mint pl a Vér és Becsület amely több esetben nacionalista eszméket is vallott, akkor azt a szervezetet megszüntetik, eltörlik.
    Itt egy Dán állampolgár okozta események következményeként több Dán állampolgár élete is veszélybekerült. Hallottad azt a vérszomjas Dánoktól, ha hazajön akkor felakasszuk, vagy valami hasonló?

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz zsiga667 #52 üzenetére

    A 2000 éves dogmákat és szentirásokat ronditotta el azzal, amit a könyvben állitott Máriáról és Jézusról. A muzulmán vallás 600 évvel fiatalabb. Nekünk több okunk lenne megsértődni.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • zotyesz66

    őstag

    válasz zsiga667 #52 üzenetére

    Ez legalább akkora zöldség, mint összemosni a zsidó és a keresztény vallást.
    Szűz Mária és Mária Magdolna két különböző személy volt, még Dan Brown sem állított mást. Amit ő írt, az az, hogy Mária Magdolna Jézus felesége volt és gyerekeik is születtek.
    Márpedig MM a Biblia szerint parázna nőszemély volt, Jézus sohasem nősült meg és nem voltak gyerekei.

    [Szerkesztve]

  • Thyb

    senior tag

    válasz zsiga667 #55 üzenetére

    Ezzel tisztában vagyok, viszont az incidensek amelyek jelenleg is zajlanak a közelkeleten, nem a Dán lapnak köszönhetőek, mégha hibát is vétettek, hanem a cirkuszt keltó muszlim vezetési vezetőknek, s rájuk ha a dán ujságirókra 100 kg aranyat fizetnek, akkor ezekre 200-at kellene minimum.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • luciferc

    őstag

    válasz zsiga667 #36 üzenetére

    Október hatodika van, te pedig mivel éppen arra jársz, viszel egy koszorút Aradra a vértanúk emlékművéhez. Amikor odaérsz, azt látod hogy valaki épp román nemzeti színűre készül átfesteni? Mit csinálsz?

    Csúnya csúsztatást követsz el. A karikatúrák nem annak felelnek meg, hogy átfestik az emlékművet, hanem annak, hogy az újságban pl gúnyosan ábrázolják az emlékművet, a vértanúkat, a magyarokat, stb. Ez az egyik dolog. A másik, hogy ekkor mit tesz egy normális ember szerintem. Egyszerű, leszarja azt, aki ezt tette. máshogy gondolkodik, szíve joga, legfeljebb beszélek vele, ha képes az értelmes párbeszédre.

    Vagy ha sértenék is, akkorse sérthetnék úgy mint az arabokat ezek a karikatúrák, ugyanis a katolikusok a templomok freskóin nem a te vallásodat gúnyolják ki, hanem a sajátjukat ábrázolják.
    tessék? Mi az, hogy nem sérthetnék úgy??? Hogy jösz te vagy bárki más ahhoz, hogy ezt eldöntsd?? (félre ne érts, nem sértenek a templomok freskói semmiben, pusztán a gondolat háborít fel, hogy veszed magadnak a jogod, hogy kijelentsd, nem sérthetne annyira). És hogy szólnék-e, ha valaki gúnyt űz valami nekem fontosból? igen, szólnák. békésen. főleg akkor, ha a karikírozás tárgya éppen az én, vagy környezetem erőszakossága. itt nem arról van szó, hogy örülnék-e, hanem arról, hogy nincs jogom erőszakosan fellépni ellene, mert a másik ember véleménye ugyanúgy kinyilvánítható kell legyen, mint az enyém. aki erőszakosan lép fel ilyen helyzetben, az a szememben egy hulladék.

  • zotyesz66

    őstag

    válasz zsiga667 #62 üzenetére

    ''Jézus anyja = Mária != Mária Magdolna.''
    bocs, ez kavart meg.

  • luciferc

    őstag

    válasz zsiga667 #71 üzenetére

    Jaj, felejtsük már el azt, hogy a másik embert a mi véleményünket sértő véleményéért feljelentjük!

    Mi a sértőbb, ha téged kurvaanyáznak vagy ha valaki mást akit ismersz?
    a kurvaanyázás és a világnézet egyes elemeinek karikírozása szvsz nem ugyanaz. de felőlem lehet ugyanaz is, ugyanis aki engem kurvaanyáz, azt nem tekintem értelmes embernek, így nem foglalkozok vele. sajnos kisebbség vagyok ezzel a hozzáállással, ezt tudom, de egyszerűen engem kurvaanyázással, meg egyéb szitkozódással nem lehet megsérteni.

    De ez mellékszál, a lényeg az, hogy az arabok mohamedjéről nem egy arab lapban, hanem egy európaiban tették közzé a rajzokat, és Európában a vallási alakok kifigurázása elfogadott (vagy legalábbis remélem, hogy az). ez olyan dolog, mintha én a házamban felállítok valami egyes vallásokat sértő dolgot, aztán valaki elkezdené püfölni az ajtómat, hogy látta az ablakból (vagy mondjuk látta, amikor beengedtem melegedni), kérjek bocsánatot, meg egyébként is megdöglök. ez elfogadható szerinted?

    És hogy miről is beszélünk? nem, nem Tüntetés közbeni károkozásról, autók, épületek felgyújtásáról, rohamrendőrök megtámadásáról, hanem terrorral való fenyegetőzésről.

    Mellesleg az autók, épületek felgyújtása, rohamrendőrök megtámadása hiába része az európai kultúrának, attól még visszataszító és undorító.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz zsiga667 #50 üzenetére

    A keresztényben tévedtem. Igazából nem is ez volt a mondat lényege, hanem az, hogy a mohamedán országok lényegében elzárkóztak a ''palesztinok'' befogadásától.

    Itt most mely falvak lemészárlásáról beszélsz? Az arab-izraeli háborúk másról sem szóltak, hogy az arabok milyen kibucokat illetve településeket égettek fel.

    Ki a civil? Mert Jaszin sejk pl ebben a konfliktusban nem minősült annak. Akik kifejezetten a civileket támadják, azok a terroristák.

    Összességében ez egy tyúk vagy tojás kérdés. Azt viszont egyetlen katonai szakértő sem vitatja, hogy a terrorizmus ellen két módszer létezik:

    1. A szivek és lelkek megnyerése. Azaz jogokat és ellátást biztosítunk a terroristák toborzási célközönségének, támogatóinak, ezáltal azok nem fogják támogatni a terroristákat. Magyarán ki kell húzni a talajt a terroristák alól. (Ebben az SAS verhetetlen, többször is letörtek így lázadó/terrorista szervezeteket.) Ezt minden esetben kiegészíti a felderített terrorista bázisok megsemmisítése.

    2. Szimplán a terroristák teljes megsemmisítése. (Izraeli titkosszolgálat egyszer egy fő híján kiirtotta a Hamasz-t. Az az egy fő Jaszin sejk volt, aki újjáépítette a szervezetet. Akkoriban alapvetően csak ez az egy valóban szervezett terrorszervezet volt a Közel-keleten.)

    Hogy a ''palesztinok'' csak egy kis számú csoportja végzi ezt? Ne haragudj, de ez baromság. A most hatalomra került Hamasz alapokmányában szerepel Izrael állam és a zsidóság megsemmisítése, mint cél! A ''palesztin'' alkotmányból is csak sokszori kérésre voltak hajlandóak ezeket a célokat törölni.

    Gyávaság: A páncélozott tüzelőállásból való hadviselés a kockázatok csökkentését szolgálja. Ettől függetlenül közvetlen katonai konfrontáció. Arról nem is beszélve, hogy a terroristák egyik kedvelt fegyvere az RPG. Az öngyilkos merénylő (a ritka esetektől eltekintve) ártatlan és védekezésre képtelen célokat semmisít meg (pl buszok, áruházak). Azaz szinte semmi kockázat. Az, hogy közben meghal az őt nem érdekli. Majd ha a ''palesztinok'' és egyéb terroristák nyiltan katonai objektumokat kezdenek támadni, akkor azt mondom rendben, korrekt. Így viszont emberiesség elleni bűncselekmény, tehát háborús bűn.

  • Nowhereman

    őstag

    válasz zsiga667 #60 üzenetére

    Nem tudom mi rosz van abban, ha mondjuk kiderülne, hogy anno Jézus egy Mária Magdolna nevű prostit vett feleségül, és egy tucat árvát hagyott hátra? Hát nem a megbocsájtásról és a szertettről beszélt untalan?
    És az egyházak? Hányszor átkozták ki és eretnekezték le egymást ''isten szolgái'', mindenféle apró cseplő vitán, figyelmen kívül hagyva a felebaráti szeretett parancsát? No ez a gyomorfelforgató, nem pedig az, hogy valaki azt gondolja, hogy Jézusnak is voltak emberi vonásai...

    Utánam a kondenzcsik!

Új hozzászólás Aktív témák