Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thyb

    senior tag

    válasz luciferc #17 üzenetére

    Az átlag muszlimokat nem is érdekli az, hogy mi történt dániában. Ezt csak a szegéányebb államokban lehet megtenni ahol nagy a nyomor. Mint már azt hangoztattam itt egyes fórumokon a terrorizmus elleni harcot nem lehet fegyverrel megnyerni, mint a Szovjet vagy Jugoszláv partizánok ellen sem tudtak a náci erők hatékony eszközöket bevetni a 2VH idején. Ha megöltek 1-et, kettő lépett a helyébe. A terrorizmussal is ez a helyzet.
    Az egyetlen megoldást a gazdasági, tudományi felvirágoztatásban látom. Ha felvilágositod őket, és kenyeret adsz nekik akkor sokkal hamarabb kulturáltá válnak. Nézd meg Dubai-t vagy más gazdag közelkeleti államokat/emirségeket. Ott nincs hőbörgés, robbangatás, lázongás. A legnagyobb gondot maga az arab nép temperamentuma jelenti. Ők nem szoktak hozzá a munkához, hisz harcos nemzet, és harcokból éltek. Mezőgadaságot a helyrajzi adottságok végett sem végezhettek. Max nomád álattenyésztéssel foglalkoztak.
    Ilyen történelmi multtal nem valószinű, hogy saját környezetükben hajlamosak lennének beállni a gyártószalag mellé operátornak. Ez padig nagyon megneheziti a gazdasági felzárkózást, ami a problémák megoldását továbbra is függőben hagyja.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • zsiga667

    addikt

    válasz luciferc #17 üzenetére

    Igen, ezt teljesen komolyan gondolom. Mondok egy példát. Október hatodika van, te pedig mivel éppen arra jársz, viszel egy koszorút Aradra a vértanúk emlékművéhez. Amikor odaérsz, azt látod hogy valaki épp román nemzeti színűre készül átfesteni? Mit csinálsz? :F
    ''ha mondjuk azt mondom, hogy az én világnézetemet úgy sértik a templomok freskói, mint az arabokat a karikatúrák''
    És sértik? :U Vagy ha sértenék is, akkorse sérthetnék úgy mint az arabokat ezek a karikatúrák, ugyanis a katolikusok a templomok freskóin nem a te vallásodat gúnyolják ki, hanem a sajátjukat ábrázolják. Mellesleg, hittél te már valaha bármiben? Volt már valami az életben ami neked fontos volt? Ha igen, mit szólnál ha valaki gúnyt űzne belőle? Gondolom örülnél. :F

    Igen, tudom hogy nem most jelentek meg, de gondolom abban egyetértünk hogy nem sok közel-keleti muzulmán olvas dán újságokat, így előfordulhatott hogy csak hónapokkal később került a küztudatba.

  • zsiga667

    addikt

    válasz luciferc #58 üzenetére

    ''Csúnya csúsztatást követsz el. ...''
    Mondtam egy példát, ha nem tetszik nem kell elfogadni, nem tartozik a topic lényeges kérdéseihez.

    ''A másik, hogy ekkor mit tesz egy normális ember szerintem. Egyszerű, leszarja azt, aki ezt tette. máshogy gondolkodik, szíve joga, legfeljebb beszélek vele, ha képes az értelmes párbeszédre.''
    Normális ember feljelenti, minimum.

    ''Hogy jösz te vagy bárki más ahhoz, hogy ezt eldöntsd?? (félre ne érts, nem sértenek a templomok freskói semmiben, pusztán a gondolat háborít fel, hogy veszed magadnak a jogod, hogy kijelentsd, nem sérthetne annyira)''
    Hogy jövök én ahhoz? Hát úgy hogy gondolkodásra és mérlegelésre használom az agyam. Mi a sértőbb, ha téged kurvaanyáznak vagy ha valaki mást akit ismersz? :F

    ''itt nem arról van szó, hogy örülnék-e, hanem arról, hogy nincs jogom erőszakosan fellépni ellene, mert a másik ember véleménye ugyanúgy kinyilvánítható kell legyen, mint az enyém. aki erőszakosan lép fel ilyen helyzetben, az a szememben egy hulladék.''
    Él még az az újságíró/szerkesztő aki lehozta az említett képeket? Igen. Szenvedett bármiféle fizikai sérülést ezzel az üggyel kapcsolatban? Nem. Akkor miről is beszélünk? Tüntetés közbeni károkozásról, autók, épületek felgyújtásáról, rohamrendőrök megtámadásáról? Ez emlékeim szerint az európai demokratikus kultúrának is része...

Új hozzászólás Aktív témák