Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz zsiga667 #36 üzenetére

    Október hatodika van, te pedig mivel éppen arra jársz, viszel egy koszorút Aradra a vértanúk emlékművéhez. Amikor odaérsz, azt látod hogy valaki épp román nemzeti színűre készül átfesteni? Mit csinálsz?

    Csúnya csúsztatást követsz el. A karikatúrák nem annak felelnek meg, hogy átfestik az emlékművet, hanem annak, hogy az újságban pl gúnyosan ábrázolják az emlékművet, a vértanúkat, a magyarokat, stb. Ez az egyik dolog. A másik, hogy ekkor mit tesz egy normális ember szerintem. Egyszerű, leszarja azt, aki ezt tette. máshogy gondolkodik, szíve joga, legfeljebb beszélek vele, ha képes az értelmes párbeszédre.

    Vagy ha sértenék is, akkorse sérthetnék úgy mint az arabokat ezek a karikatúrák, ugyanis a katolikusok a templomok freskóin nem a te vallásodat gúnyolják ki, hanem a sajátjukat ábrázolják.
    tessék? Mi az, hogy nem sérthetnék úgy??? Hogy jösz te vagy bárki más ahhoz, hogy ezt eldöntsd?? (félre ne érts, nem sértenek a templomok freskói semmiben, pusztán a gondolat háborít fel, hogy veszed magadnak a jogod, hogy kijelentsd, nem sérthetne annyira). És hogy szólnék-e, ha valaki gúnyt űz valami nekem fontosból? igen, szólnák. békésen. főleg akkor, ha a karikírozás tárgya éppen az én, vagy környezetem erőszakossága. itt nem arról van szó, hogy örülnék-e, hanem arról, hogy nincs jogom erőszakosan fellépni ellene, mert a másik ember véleménye ugyanúgy kinyilvánítható kell legyen, mint az enyém. aki erőszakosan lép fel ilyen helyzetben, az a szememben egy hulladék.

Új hozzászólás Aktív témák