Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz DroiDMester #5329 üzenetére

    Leírom neked, hogy miért nem szeretem a P95-öt. Ez nem vita, ami ott stabil, 99%, hogy az az. Viszont, ha megnézed a fogyasztást és az ott átfolyt Ampert, az eszméletlen sok. Nem szeretném a cpu hajszál vékony lábait megsütni, kokszolni. Nem tudom most pontosan, nem emlekszem, de valami 100A felett volt. Aki járatos a villanyban, az tudja, hogy egyrészt ez fura, ellent mond a keresztmetszet/Amper fizikának, de ha a fele igaz, akkor is maradandó nyomot hagy. Itt már rég átlépjük a gyári 125W fogyasztást, ami szerintem abszolut egészségtelen. 100A felett már sínezek szinte, nem ilyen hajszálakkal táplálok. A cb23 állandó, 10 perces futtatás is 5.2-n, 250W körül van, az is a dúrva kategória. Én nem vagyok a mestere ennek a pc tuningosdinak, nem is akarom itt az ipari villannyal összehasonlítgatni, de az áram ugyanúgy működik itt is. Kisebb feszhez ua teljesítményhez több Amper folyik, ami nagyobb keresztmetszetet igényel. Ezt az egész LLC dolgot is tegnap értettem meg, eddig nem is figyeltem/ érdekelt. Rengeteg dolog van biztos még a BIOS-ban, ami hasznos és fogalmam sincs micsoda. Majd jön ;) Ez egy vacak kép régről, sajnos nem is jól löttem be a hwinfót, de a lényeg azért látszik. 1.20V-on megy 10 percig a P95. Nem 1.25, ahogy belőttem a BIOS-ba. Majd ha gép előtt leszek, lehet elindítom, nem kinyírni akarom a pc-met, lehet leállítom, ha úgy ítélem meg. Ennyi, nem szoktál hülyeségeket írkálni, nem is vitatkozom a hsz-eid tartalmával, csak én tudom, hogy nem fogok 200W-ot sem elérni, így nem szükséges nekem a 300W+ stabilitás. Cb23 10 perc render lemegy 1.18V-on 0 WHEA hibával, az meg nálam igenis szép, 60C környékén.
    Ez itt a régi 1.91V P95 10 percig kínozva.

Új hozzászólás Aktív témák