Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Devid_81

    nagyúr

    válasz kromatika #1568 üzenetére

    Sajnos ezek a vele jaro negativumok ennel a tipusnal, ha non-K procid van akkor bizony intel bacsi megfoszt minden lehetosegtol (szinte mindentol kiveve a bclk, de azt felejtsuk el, mert mar 1MHz plusznal is lehet, hogy be sem indul a gep eleve).
    Kupakgond szinte mindegyikkel van, rakhatsz ra akarmekkora hutot, par fokot nyersz ugyan, de rossz marad, mint nalad is.
    Kupakolassal lehetne orvosolni, de egy non-k hoz hozza nem nyulnek, inkabb talan a K-ra valtas hozhatna szamodra egy kis pozitiv elorelepest/elmenyt.
    Tulajdonkeppen meg a 2xxx szeriarol sem eri meg a valtas, sot i7 9xx rol sem nagyon, ha esetleg tuningban jol megy. :U

    ...

  • synthattik

    aktív tag

    válasz kromatika #1568 üzenetére

    Sajnos ezek ilyenek,itt csak a szerencsén múlik,hogy mennyire van elrontva a kupak alatt a paszta,vehetsz rá csilliókért hűtőt,ha a kupak alatt van a gebasz.
    Volt nekem is 4570 kb 1 hétig,elég durván sok feszt. kért, már az alap 3.4-es turbohoz is,ilyen 1.07v-ot,amitől játék alatt közel 60 fokos volt.
    Lecseréltem 4670k-ra,ez még 1v-ot sem kér ahhoz a sebességhez,arról ne is beszéljek,hogy itt 1.07v-al már 4.1ghz-en megy,és kb ugyan annyi a hőmérséklet.
    Én is elgondolkodtam már a visszaváltáson,de látom itt néha milyen hőfokok vannak,milyen hűtőkkel,ahhoz képest még nálam istenes,pedig csak asetek játék vizes hűtésem van,mondjuk linx-et nem mernék ráengedni.
    Tegnap néztem a 27.9-es prime-al,4.2ghz-en 1.1v-al,20 perc után a legmelegebb mag 68 c-volt.az még a belefér a keretbe nálam,játék alatt ez kb 10 fokkal hűsebb,eddig mindenhol stabil.
    Bocs a sok dumért,csak akartam szemléltetni,hogy a gagyi paszta miatt,mekkora eltérések lehetnek akár 2proci között is.

Új hozzászólás Aktív témák