Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Tim82 #35273 üzenetére

    És azért van benne dupla L2 mert elég harmatocska lenne nélküle, mivel az L2 magórajelen jár mint tudjuk. Tudjuk?:) Nézd, rengeteg cpu-t teszteltem meg tuningoltam. Nagyon örülnék neki ha nem parasztvakítás lenne ez az EEE dolog, de az. Van ám itt 6 megával pl P9600 ami 25W TDP-s. Gyakorlatilag ugyanaz mint az SL9600 magasabb órajelen. Szted mért nem 17W-os ez is? Hát azért, mert itt már nem elég az a kicsi fesz amit az SL9600 kap. És pont ezért nem fogyaszt többet semelyik "normál" cpu sem amelyik alul van feszelve. A legviccesebb az egészben, hogy normál cpu alulfeszelve c2c kevesebbet eszik mint az EEE verzió. Mert ott nem nagyon kísérletezgetnek hogy mi a minimum fesz. amin még 100% stabil, kap egy intervallumot amin biztos jó aztán csók. A fogyasztás azonos architektúránál órajel és feszültség függvénye, semmi másé..de architektúrákon kívül is nagyjából elmondható ugyanez.
    Majd ha mutatsz nekem 2.5GH-es 17W TDP-s c2d-t akkor azt mondom én tévedtem mindenben:) Jah és a TDP. Semmi mást nem jelent, csak annyit, hogy a megadott értéket semmilyen esetben nem éri el a cpu fogyasztása max gyári órajelen. De kevesebb lehet...attól hogy a P8700 25W-os skatulyát kapott még nyugodtan ehet akár 5W-ot is, csak órajel és fesz. kérdése. Na de ha nem vakítanák a népet miből szednének be exta profitot? Jogilag teljesen rendben van a dolog. Aki IT-vel foglalkozik abban azért felmerülhet mért csak alacsony órajelű cpu-k az EEE kategóriásak? Annak idején én is emiatt kezdtem el méricskélni műszerekkel...

    szerk: Azt a VID-et amit ezek az EE procik kapnak és normál cpu-val szeretnénk elérni, az adott órajelhez megfelelően kb architektúrán belül a cpu-k 99%-a tudja, függetlenül attól milyen TDP-t kapott. Tehát nagyon sok értelme van kisebb órajelű cpu-t azért venni mert kevesebbet fogyaszt. aki meg egy rmclockot nem tud beállítani ha már eljutott ide, annak megcsinálom jópézé' saját magam :K ;]

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák