Új hozzászólás Aktív témák

  • belidzs

    csendes tag

    Egy ideje nálam is ketyeg egy nyolcadik generációs microserver, amivel teljesen meg vagyok elégedve. Idáig egy USB-s memóriakártya-olvasóba rakott SD kártyáról futott az operációs rendszer (Ubuntu 14.04LTS), de a napokban sikerült beszereznem egy hagyományos HDD-t erre a célra, amit a negyedik fiókba dobtam be. Gondoltam ha inkább erről futna a rendszer, akkor nem sütné meg a sok írás-olvasás a memóriakártyámat.

    A problémám az, hogy hiába klónoztam a memóriakártya tartalmát a vinyóra (device-device klónozás, de a partíciók méretét nem bántottam), mégsem hajlandó bootolni róla. grub-update sajnos nem segít.

    Valószínűleg nem OS probléma lesz, mert a szóban forgó vinyóra ezt követően feltelepítettem egy szűz oprendszert, de továbbra sem hajlandó bootolni róla, non-system disc hibaüzenettel megáll.

    A SATA vezérlő AHCI módban van, a boot sorrendet pedig már mindenféle permutációban kipróbáltam.

    Ilyenkor van valami extra beállítás, amit meg kellene tennem, vagy a fiókos SATA vezérlőkről sosem lehetett bootolni?

Új hozzászólás Aktív témák