Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz Donki Hóte #81954 üzenetére

    Az igen, ez már magnó. Gratulálok hozzá.
    Igen, ez 250nWb/m szabványú. Látszik a dB skálán is.
    Szerviz manual szerint 50kohm (47k-52k) ellenállás kell a kimenetre a pontos jelszinthez.
    Ugyanez, pontosabban 47kohm kell például az öreg Pioneer Ct-506 beállításánál is.
    Én ezeket úgy oldottam meg, hogy 2db rca csatlakozó belsejét használom csak 1-1db ellenállással átkötve. Az ellenállás két végén pedig tudom mérni a feszültséget.
    Ha jól látom a doksit, akkor nálad a 0dB az 1V (rms) lesz.
    [kép]

    Én úgy csinálnám a felvételt, hogy miután "Source" bemeneten beállítanám a körülbelül a kijelzőn a 0dB, kimeneten az 1V jelszintet, elindítanám a felvételt valahol a szalag 5. perce körül. Átváltanék "Tape" forrásra, így pontosan azt a feszültséget mérném amit a magnó visszaolvas a szalagról. Tovább finomítanám a Rec Level/Balace értékeket, amíg a visszaolvasott jelszint is biztosan 1V-ot mutat mindkét csatornán.
    Ha a magnó Playback része referenciaként működik, akkor biztos lehetek benne, hogy a szalagon is a megfelelő szintű jel van, ha a kimenet azt adja vissza.
    Ezután úgy ahogy van leállítanám, visszatekerném a szalagot és immár a pontosan beállított értékkel elindítanám a rögzítést.

    #81956
    Hát ja, a pc sokszor zajos :) Nekem szerencsére van usb bemenet a D/A átalakítómon. Ilyenkor jól jön.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák