Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #96302336 #5632 üzenetére

    Okés. Nó nyák. Suliban találtam pár éve egy csüves erősítőt, megpróbáltam életet lehelni belé, de a vége az lett, hogy elégett egy ellenállás, aztán egyik régi tanár elvitte haza, ő legalább ért a csöves dolgokhoz. (az az erősítő nyákos volt, mamámék 3 db. ezeréves csöves rádiója szintén :P )

    kimenő trafó megcsinálásához nem értek, ezt a dolgot passzolom. Meg csöveket beszerezni sem annyira egyszerű.

    Majd ha építésre adom a fejem, és kell nyák, valszeg megpróbálkozok a lézernyomtatós átvasalós technikával. Egyenlőre a kisebb dolgokat próbanyákon valósítottam meg, még a lentebb linkelt torzítómat is. (kusza is, de legalább működik ;] )

    Milyen módon célszerű meghajtani 3 végfokot azonos jellel? Gondolom ha csak odakötöm a jelvezetéket mindegyik bemenetére, az nem túl jó megoldás, gondolok itt a bemeneti ellenállás, stb. dolgaira. Vagy valami létra osztó kellene?

    így erősítős témákhoz kellene nekem valami jó könyv v. netes írás, amiből sokat lehet megtudni. Villmérnökin vagyok hallgató, de mire valami értelmes dolgot fogunk tanulni, pfff....

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák