Új hozzászólás Aktív témák

  • Lompos48

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #19064 üzenetére

    Szétszedni én se szedtem szét egyet sem, de annál többet raktam össze.

    Az egyszerű rezisztív splitter konstrukciója a következő (hármas és kettős osztó):

    A lényeg a "karakterisztikus" vonalimpedancia betartása az illesztés helyessége miatt. Természetesen minél többfelé osztom, annál kisebb jeleket kapok, de az illesztés biztosítva van. Fogalmam nincs ez hogy sikerülhet ( :F ) a ferritgyűrűs konstrukcióval.
    Az üresen maradt kimenetet kötelező lezárni a Z értékű terminállal, ellenkező esetben a többi vonal illesztését is elcseszi.
    Bonyolultabb a helyzet ott, ahol különboző csillapításúak a kimenetek. Azt nem tudom hogy csinálják.

    A rezisztív változatot használtuk a kábeltévézés hőskorában, amikor egy kábelen közlekedett több csatorna az ~50-300MHz-es sávban.
    Amikor a parabolaantenna jelét kellett osztani, ott már a microstrip-es konstrukciót használtuk, csak ott minden az 1GHz körül mozgott és a df/f arány kicsi volt. Ez a konstrukció egyszerű rajz volt, kizárólag a NYÁKvonalak hosszából/szélességéből hangolva. Esetleg majd előkaparok valahonnan egy rajzot kiváncsibbak számára.

Új hozzászólás Aktív témák