Új hozzászólás Aktív témák

  • H-Zol

    senior tag

    válasz Gyöször #2574 üzenetére

    Helló! Az előbb rosszul írtam , ha a 3 méter széles lazítóval 7 késsel megyek akkor max 40-50 centi mélyen és szid az öreg 250-es Rába :D és mely lazitásra az a 70-80 centi de csak 5 kés marad fent és bele ad anyait apait az öreg vas ! Ez gyári lazító a kopó kés a végén olyan 30-30 centi és vagy tíz centi széles és még a lazító készen oldalt szakállak is vannak olyan fugőlegesből vízszintesen kanyarodó kések az is töri a földet !!
    Az újabb módi :D tiltja a szantást , de én azért az őszi mely szántásokat megcsináltam és még sok másik gazda is ! A lazítás lényege , hogy a földön ki alakul egy kemény réteg úgy mondják eke talp effektus ha te 20-30 centire szántottál akkor már 40-45 centi mélyen ha mész akkor ezt a kemény réteget feltépi , jobban gazdálkodik a föld a vízzel mert ott repedések vannak amin le megy a víz és ha fellazítod elméletileg ha van eső egy vastagabb réteg szépen át nedvesedik ! Méj lazitózást minden ötödik évben szoktam csinálni , az csak jövőre lessz esedékes de azt már nem szántom meg , az úgy marad tavaszig !!

Új hozzászólás Aktív témák