Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Kernel #9735 üzenetére

    Mindig lenyűgöz, hogy milyen komoly szakmaisággal (és láthatóan tényleges szakmai háttértudással) tudod leírni a dolgokat. :Y :R
    Nálam viszont furcsa, hogy több alkalommal volt, amikor a kábel (80 eres) közepére kötöttem a masternek jumperelt vinyót, és a végére a slave-et, akkor egyszerűen a BIOS-ban nem látszott egyik merevlemez sem, mintha "ütközés" lenne, egyszerűen nem ismerte fel. Amikor átraktam a "megfelelő" helyre a vinyókat, akkor onnantól kezdve nem volt gond.
    Ezért is írtam, amit írtam, tapasztalatból, nem a levegőbe beszélve, de persze lehetnek esetleg más okai, amikről fogalmam sincs.
    Amúgy soha nem tudtam, mi a tényleges szerepe a kék, alaplapra való csatlakozóvégnek, most már ezzel is tisztában vagyok... :R
    Egyszer fater véletlenül rosszul kötötte be a DVD-írót, aminek feltűnően szar volt a sebessége, ekkor én meg véletlenül vettem észre, hogy nem a kék csatlakozó van az alaplapon, ezek szerint a sebességváltozás ennek volt betudható, nem haluztam. :D

    Ja, még valami:
    "Ennek annyi a jelentősége, hogy ha a kábelvég levegőben lógna, vagyis elektromos szempontból lezáratlan, az nagyfrekvenciás reflexiók forrása lehet."
    A középső csatlakozó viszont mindenképp lezáratlan marad, amennyiben csak egy eszköz van a kábelen, ez miért nem okozhat hasonló jelenséget?

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák