Új hozzászólás Aktív témák

  • sombrero

    csendes tag

    válasz King Unique #50917 üzenetére

    Végül teljesen véletlenül derült ki, mi volt a baj. Kölcsönkaptam egy külső HDD -t, hogy egy ismerősöm behalt laptopjáról lementsem rá az adatokat, és az én dokkolóm tápegységére kötöttem a vendég HDD -t. Azon csak felvillant a LED, és kialudt, többszöri próbálkozás után is. Akkor bedugtam a szintén 12V -os, 2 amperes tápot, ami az ismerősöm HDD -jéhez volt, és azzal tökéletesen ment. Akkor kipróbáltam azt a tápot a saját dokkolómmal is, és kifogástalanul elindult. Egy multiméterrel megnéztem, és kiderült, hogy csak kb. 9 voltot adott le a táp a 12 helyett. Szétszedtem, totál fel van benne púposodva egy kondenzátor, nyilván ez okozta a bajt. Az oszcilloszkóp is egy durva fűrészfog-jelet mutat, ami 50Hz -cel rezeg kb. 7 és 11 V között, hát ez távolról sem ideális. A másik, kapcsolóüzemű tápnak tökéletesen egyenes, 12 voltos feszültsége van. Minbdenre gondoltam, csak arra nem, hogy a táp nem jó.

    Az zavart meg, hogy a notebookal ment, a nagy géppel nem. Erre most sem tudok értelmes magyaráztatot, talán egy hajszálnyival kevesebb áramot szívott le az USB kábelen át a notebook, és ott még bírta a 9 voltot, de a nagy gépen épp elérte a küszöböt, ami alatt már feladta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák