Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sombrero

    csendes tag

    Mi lehet ez? Külső HDD dokkolóban ki-be kapcsol a HDD, felpörög, leáll, végtelen ciklusban.

    Furcsa hibát produkál egy külső, USB -s HDD dokkoló: bármilyen HDD -t teszek bele, felpörög, a gép felismeri, aztán leáll, és leold a drive is windózban. Aztán megint felismeri pár sec múlva, megint leáll. Nem értem, mi lehet. Ugyanezzel az alaplappal régen teljesen jól ment. Átdugtam másik USB portokba, ott ugyanez. Ráadásul a dokkolónak saját tápja van, még az se lehet, hogy kevés az áram neki. Bedugtam powered USB hubba is, ott se jobb. Ami még érdekesebb, hogy egy más gépekben telejsen jól megy ugyanez a dokkoló, ugyenzzel a kábellel. De más kábeleket is próbáltam, nem az a baj. Ja, olyan is van, hogy amikor bedugom az USB -be, más USB eszközök eltűnnek, meghal az egér, billentyűzet, meg egyebek.

    Mi lehet ez?

  • sombrero

    csendes tag

    válasz King Unique #50915 üzenetére

    Igen, azt kilogikáztam én is, hogy csak a gépben lehet a hiba, de nem tudok rájönni, mi az. Pláne úgy, hogy nem egy bizonyos USB portra korlátozódik, és hogy régen jó volt, szóval nem is a Win7 összeférhetetlen a dokkolóval. És más eszközökkel nincs gond általában, nem értem, mi különbözteti meg ezt a dokkolót. Egy ugyanilyen dokkolót is megpróbáltam bedugni, azzal is ezt produkálta minden portban. Milyen drivert kéne ilyenkor újrarakni? Van esetleg valami módszer megnézni, mit érzékel a windows? Valami event log bejegyzés, vagy nem tudom.

  • sombrero

    csendes tag

    válasz King Unique #50917 üzenetére

    Végül teljesen véletlenül derült ki, mi volt a baj. Kölcsönkaptam egy külső HDD -t, hogy egy ismerősöm behalt laptopjáról lementsem rá az adatokat, és az én dokkolóm tápegységére kötöttem a vendég HDD -t. Azon csak felvillant a LED, és kialudt, többszöri próbálkozás után is. Akkor bedugtam a szintén 12V -os, 2 amperes tápot, ami az ismerősöm HDD -jéhez volt, és azzal tökéletesen ment. Akkor kipróbáltam azt a tápot a saját dokkolómmal is, és kifogástalanul elindult. Egy multiméterrel megnéztem, és kiderült, hogy csak kb. 9 voltot adott le a táp a 12 helyett. Szétszedtem, totál fel van benne púposodva egy kondenzátor, nyilván ez okozta a bajt. Az oszcilloszkóp is egy durva fűrészfog-jelet mutat, ami 50Hz -cel rezeg kb. 7 és 11 V között, hát ez távolról sem ideális. A másik, kapcsolóüzemű tápnak tökéletesen egyenes, 12 voltos feszültsége van. Minbdenre gondoltam, csak arra nem, hogy a táp nem jó.

    Az zavart meg, hogy a notebookal ment, a nagy géppel nem. Erre most sem tudok értelmes magyaráztatot, talán egy hajszálnyival kevesebb áramot szívott le az USB kábelen át a notebook, és ott még bírta a 9 voltot, de a nagy gépen épp elérte a küszöböt, ami alatt már feladta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák