Új hozzászólás Aktív témák

  • Core2duo6600

    veterán

    válasz boxos23 #19339 üzenetére

    Ha gyengélkedik a hdd motorja / csapágya, lehet, hogy nem tudja addig felpörgetni, amíg a post odakerül, erre szolgál a biosban valami olyasmi beállítás, hogy meddig várjon a hdd re
    Wait for hdd vagy valami ilyesmi, másodpercben lehet megadni elnevezése ahány bios annyi.

    (#19340) phaet0n

    A samu oldaláról le kell szedni egy dos os progit, fsutil vagy valami hasonló a neve, kikeresed a hdd -t a supporton belül és ott lesz a letölthető dolgok közt.
    Ha nincs ilyen progi, akkor vagy automatán felismeri, vagy nem fogod tudni használni sata 1 es lapban.

    A müveletet persze sata 2 es lapban kell elvégezni, ahol softveresen át kell állítani sata 1 re.
    Majd áramtalanítás, és ekkor már sarta 1 ként kel életre,
    De ahogy mondod, ha a sata 2 es lap nem látja, bos szinten sem, akkor sanszos, hogy a hdd hibás esetleg a géped hibás.

    (azóta egy harmadik gépben is kipróbálva, ott is ugyanez, sőt ott mellette egy másik HDD-re telepített windows el sem indul ha bent van ez a HDD, kékhalál van bootnál

    No, így én is jártam már több hdd vel is, hogy mi történik ilyenkor a hdd vel azt nem tudom, nekem a post nál megakadt a gép.

    Megoldás:
    Be kell tenni egy usb rackbe,
    És már egy bebootolt rendszerre csatlakoztatni, ha rajta van a post alatt szintén megáll.

    De akár meg lehet próbálni uezm közben bedugni a sata portra is,
    AHCI vagy be vagy ki kapcsolva kell, hogy legyen a müvelet során, erre már nem emlékszem.
    A te esetedben értelemszerűen a sata 2 es gépben kell megcsinálni.

    Majd egy erre alkalmas progival teli írni 00 val, vagy 11 el, minden részét, utána menni fog.
    Lehet, hogy többször kell ismételni, Ezeknek a HDD - partició buzerálókban szokott ilyen lenne secure erase valami ilyesmi menu alatt érhető el.
    Ilyen progija van pl. az acronisnak is, de más gyártónak is.
    A legjobb egy cd ről bootoló változat lenne, de mehet win alol is ha nem jön össze a cd -s
    móka

    Túlképpen egy teljes törlést csinálunk rajta, szokták még mélyformázásnak is nevezni

    Én akkor jártam így, amikor install közben véletlen kireseteltem a gépet.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Új hozzászólás Aktív témák