Új hozzászólás Aktív témák

  • Hitman

    aktív tag

    Ma a kezeim közé került egy asus a2500h notebook, indításnál látszott, hogy valószínűleg hdd hibás (win boot-ig el se jutott), kivétel után átalakítóval (P-ATA) rákötöttem asztali gépre.

    Hd Sentienel szerint már szinte halott a Samsung HM121HC vinyó > kép < (120GB, p-ata, 2009.02 hónapban gyártott matrica szerint)

    > SMART adatok <

    szerk.: A samu hdd-n 2 partíció van, ebből a win csak a másodikat látta, a rendszerpartíció felszívódott...

    Ráeresztettem egy HDD regenerator-t, de ~3500 hibás szektor javítása után (mindezt alig 5% átvizsgálása után produkálta) leállítottam, mivel a becsült javítási idő a szoftver szerint több mint 100 órát igényelt volna, amihez se kedvem se időm nincs.

    Kérdésem az volna, hogy érdemes -e hozzáállni még "megjavítani", vagy inkább kuka?
    Formázás segíthet -e rajta (akár low level format), vagy megint megpróbáljam a hdd regenerator-t?

    A másik dolog, hogy a tulaj állítása szerint ezt a hdd-t nemrég cserélték, ebből meg az következik, hogy vagy piszok rosszul (hanyagul) kezelték a gépet, vagy más hardverhiba vágta agyon a merevlemezt. (Hozzáteszem a notebook-ban nem volt akkumulátor, amikor kézhez kaptam...) Tehát, ha most beleteszek egy zsír új hdd-t, még akkor sem garantált elvileg a hibamentes működés. Jöhetnek a javallatok' :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák