Új hozzászólás Aktív témák

  • AthlonXP

    őstag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni a következő ügyben, ha lehet:
    Adott egy kb 3 hetes Samsung HD503HI tipusu 500Gb-os HDD, amit a haverom vásárolt. Namost nála emiatt fagyogat a rendszer, gondjai vannak a másolással, illetve, ha filmet néz erről HDD-ről, akkor nem tud beletekerni a filmekbe, mert kifagy tőle a gépe... Én elhoztam tőle a cuccost és én is kipróbáltam, lefuttattam rajta a "HD Sentinel" részletes öntesztjét is, ami nem talált hibát. Lefuttattam rajta a scandisket is ami szintén nem talált hibát. Haverom gépén a "HD Sentinel" a vinyórol írt értékelésben azt írta, hogy a számítógép és a merevlemez közti adatkapcsolatban előfordultak hibák 1000 valahány alkalommal ( pontosan nem emlékszem ). Egyébként az én gépembe a HDD rendesen működik, tudok rá másolni, onnan vissza, stb, bár annyira nagyon még nem próbáltam, hisz alig 1-2 napot volt nálam. Azt még le kell írnom, h az ő gépében egy ( szintén kb. 3 hetes ) SATA 1-es vezérlő kártyára van kötve a lemez, mivel neki nincs SATA csatlakozó az alaplapján.. Korábban már volt az ő gépében ( szintén egy ilyen SATA kártyára kötve ) egy szintén 500Gb-os, de WD HDD. Azzal kifogástalanul ment nála a rendszer kb. 1.5 évig ( ekkor vmiért tönkre ment a lemez, de ez előfordul.. ). Szóval az érdekelne, h szerintetek mi lehet a baj? A lemez a rossz, vagy az ő gépével van valami ( ha igen, akkor mi? ), de jelzem, h az ő gépében a WD 500Gb-os WD5000KS tipusú lemez az ment rendesen, csak ez a Samsung nem akar.

    A gépének adatai:

    Chaintec Intel alaplap 9EJL4
    Intel Celeron 2GHz CPU
    ATI 9600 128Mb VGA
    Egy 160Gb HDD ( tipust nem tudom, de az IDE, nem SATA )
    450W-os 1 hetes táp ( sajna Codegen, de ez van ócsóé )
    2x1Gb Kingston DDR1-es RAM

    Az én adataim az adatlapon.

Új hozzászólás Aktív témák