Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Joshi #29869 üzenetére

    Termeszetesen az mp4 teljes mertekben tamogatja a DolbyVision-t, errol kis utana olvasassal megtudsz gyozodni de eleg megnezni ezeket a releaseket mediainfoban. Ha a koztudottan teljes DV licenszes LG es Vizio tv-k gond nelkul lejatsszak az osszeset de az Oppo nem akkor miert merul fel hogy "lehet az mp4 nem tamogatja vagy a release a rossz"?
    Nyilvanvaloan az Oppo firmware-e nem szereti a DV-t (es HD hangsavokat) tartalmazo mp4-et. Nem is irta sehol sem a gyarto hogy ez a lejatszo tamogatna az ilyen fileokat. Az oppo eseteben a DV licensz a teljes BluRay lemezekre (es ezek iso backupjaira) vonatkozik, ez van a specifikaciokban is feltuntetve. Az hogy az ilyen-olyan tort firmware-ek, nehany dv-mp4 file-al megbirkoznak, masik nehannyal meg nem az nem azt jelenti hogy a releasekkel lenne barmi hiba.
    Amugy semmifele "DV toresrol" nincs szo a dual layer fileok eseteben, itt a mediainfoban is lathatod hogy igazi profile 7 dv-rol van szo, tehat a dv layer teljesen erintetlenul, kulon savban irodik bele a fileba. Az SL valoban kerdojeles mivel azt csakis a DVDFab kepes legyartani es ok nem tettek kozze hogyan mukodik az eljarasuk. A DL mp4 releasek a real deal, 100%-os DolbyVision fileok, ha ezek nem mennek akkor csakis a lejatszoval lehet problema.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Joshi #29873 üzenetére

    Pl itt: [link] [link]
    De mondom, onnantol hogy az LG, Vizio, Panasonic, Philips es Sony tv-k is lejatsszak DolbyVision flag-el ezeket az mp4 fileokat, sztem az eleg bizonyitek hogy tamogatja.
    Az, hogy nemelyik eszkoz nehanyat jol letud jatszani, mas fileokat meg nem az nem azt jelenti hogy az mp4 nem tamogatja a DV-t, mert akkor egyik DV-s eszkozon sem mennenek egyaltalan.
    Kb 10 eve meg azon ment itt es egyeb forumokon is az agyalas es teszteles hogy bizonyos AVC/x264 kodolasu fileokat lejatszott nehany nepszeru LG bluray asztali player, masokat meg nem. Attol meg senki sem vetette fel hogy "biztosan az mkv kontener nem tamogatja rendesen a h264 streameket".

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz viperabácsi #29875 üzenetére

    Hello! Szüleimnek egy ilyen gépet raktam össze, AMD 2400G APU-val és gond nélkül ráküldi passthroughban a HDR10-et TV-re az mpchc+madvr, nem volt soha akadozás/fagyás. Hardveres dekodolással megy.

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz viperabácsi #29879 üzenetére

    Ahogy PuMba írta, a 3400G felesleges, egy jól optimalizált időzítésű dual channel RAM-al lehet a legtöbbet dobni a teljesítményén. Erre ott van segítségül a Ryzen DRAM calculator progi.
    A legolcsóbbakat leszámítva bármelyik B450 lap jó alá.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz PuMbA #29881 üzenetére

    Ezesetben valóban mehet a 3400G is, amit még ajánlanék az egy olcsóbb hűtő pl. Deepcool Gammaxx GTE, mert a gyári hűtő nagyon gyengusz. Főleg egy gyengébb szellőzésű házban ajánlott, ha jól szellőző házról van szó akkor talán elég a gyári is.

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Joshi #29902 üzenetére

    Profile 7 DV-t egyik Sony TV sem tamogat, mert hianyos lesporolt licensz van rajtuk. A githubos mp4muxer-el keszul DL releasek 100%, hogy igazi DV file-ok, mediainfoban is lathato hogy erintetlenul, bitre pontosan tartalmazzak masodlagos savkent a DV metaadatokat pontosan ugyanugy mint az eredeti UHD BluRay lemez.
    Ha a teljes DV licenszes LG, Vizio, TCL, uj Philipsek es az Oppo 203 is lejatsszak ezeket a fileokat DV flaggel, csak az elismerten hianyos licenszu, csakis profile 5-ot tamogato Sony TV-k nem, akkor miert ragaszkodsz tovabbra is ahhoz hogx az mp4 releasek nem jok? Benne van a Dolby hivatalos dokumentacioiban is az mpeg-4 tamogatott formatumkent, linkeltem oket. Mikozben lejatszom oket az LG C8-on vegig latom ahogy dinamikusan valtozik a fenyero vagasrol vagasra, pedig az osszes fenyerovaltoztato feature-t kikapcsolom a TV-n.
    Nalunk sokkal hozzaertobb emberek ezerszeresen leteszteltek a jelenleg letezo ket modszert (mp4muxer - dual layer profile 7 es DVDFab profile 5 single layer). A DVDFabos single layer valoban erosen megkerdojelezheto, a dual layer viszont egyertelmuen igazi teljeserteku DV.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Joshi #29902 üzenetére

    Egyebkent mit ertesz az alatt, hogy "nem szabvanyos megoldas"?
    Az mkv/matroska na az nem szabvanyos mivel nyilt forraskodu kontener, az mpeg4 pedig egy levedett szabvany. Olyan szempontbol egyik sem "szabvanyos", hogy hivatalos kereskedelmi forgalomban nem fogsz sem mkv sem mp4-be csomagolt hd/uhd filmet venni, ettol meg mindketto mukodik ugyanugy mint a lemezeken levo m2ts.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Joshi #29915 üzenetére

    "Egyszerűen megmagyarázhatatlan hogy valakinél teljesen jól működik az adott release, van akinél szaggat/lefagy és megint valakinél pirosba megy át a szín."

    Nem hibás egy release/formátum ami egy csomó eszközön tökéletesen és rendeltetésszerűen megy (tehát a DV ismert tulajdonságai egyértelműen működnek rajta), csak amiatt mert bizonyos eszközökön meg nem megy. Ez teljesen rossz logika. Hibás az a release ami semmin sem megy jól.

    Bocsánat de komolytalan, hogy valakinek van egy lemezlejátszásra tervezett és reklámozott asztali playere amin nem megy rendesen egy évekkel az eszköz kiadását követően megjelent vadiúj mp4-dv formátum, erre az illető kijelenti hogy "nyilván az mp4-dv nem szabványos". Nem mp4-re lett fejlesztve az Oppo hanem teljes bluray m2ts könyvtárra, ilyen egyszerű.

    Mondtam, hogy ugyanez volt a helyzet 10 éve az mkv ripekkel, remuxokkal is. Beletelt pár évbe mire kijöttek az első Dune HD eszközök amik az összeset vitték. Előtte viszont ugyanezen ment a rugózás, hogy a többszázezres LG asztali lejátszókon fagyott, akadt, nem indult, glitches volt stb...
    Új formátumoknál ez megszokott. A FEL DV bitrátája simán 100 mbps fölé megy, ez jóval magasabb mint az alap HDR10-es mkv releaseké, ha valaki hálózatról nézi és nem elég gyors a nete akkor problémás lesz. Egy csomóan Samsung TV-n próbálgatják ami egyáltalán nem támogat DV-t, vagy éppen Sony-n próbálják a profile 7 dual layer mp4-eket mert nem tudják, hogy a Sony csak profile 5 single layert támogat stb.. Az LG-ken csak a 2016-os szériánál van néhány esetben zöldülés, a 2017-es és újabb TV-k gond nélkül viszik.
    A lényeg, hogy egy csomóan alkalmatlan eszközön próbálják nézni majd bekommentelik, hogy "szar a release". Ez ugyanaz mintha egy 2020-as FPS játékot akarnál elavult gépen elavult OS-en játszani, az mkv hdr10 releaseknél sem találni olyat ahol ne lenne néhány ember aki beírja hogy "szar, nem indul", pedig az már 10 éve változatlan formátum. Az általad hivatkozott kommentek nagy része ráadásul a single layer dv releasekre jött, amiről magam is elismertem, hogy igencsak kérdőjelesek.
    A Gladiator és a Forrest Gump esetében elsőre rosszul lett megválasztva a formátum, ez okozott fölösleges félreértéseket, a most felkerült dual layer máris megy minden LG tulajnak akinek az előző nem ment.
    TS-ről annyit, hogy nincs jelenleg elérhető eszköz amivel lehetne bele dv-t muxolni, hogy az LG, Sony mivel csinálták a TS demo file-okat azt nem tudni, nyilván nekik kicsit komolyabb lehetőségeik vannak.

    Én ezzel lezártam, a dual mp4 releasek 100%-osak, az elmúlt 1-2 évben szakemberek is tesztelték őket külföldi fórumokon. Sem AVS-en sem doom9-en sem mrmc-n nem vitatja már senki a "szabványosságukat". Mindezzel szemben van itt egy fórumtárs aki 1db lemezlejátszón kipróbálta majd kijelentette "nem szabványos".

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Joshi #29923 üzenetére

    De az, hogy valami "nem szabványos" meg, hogy "nem megy minden eszközön" az teljesen mást jelent. Egy szóval nem mondtam sehol, hogy minden eszközön mennie kell, olyan formátum nem is lézetik amire ez igaz lenne. Ennyi erővel olvass bele akármelyik mkv-s hdr10 release hozzászólásaiba és ott is lesznek anomáliák. A demo mp4-ek 1-2 percesek és harmad-negyed akkora a bitrátájuk mint egy FEL 12bites DV-t tartalmazó dual layer mp4-nek, ráadásul van bennük 1db ac3 hansáv szemben a releasek 2-3 hangsávjával ami közt van HD lossless is. Almát hasonlítasz a körtéhez. Tucatnyi buktatója lehet miért nem megy a továbbra sem mp4-re fejlesztett Oppon, lehet lassú hozzá a hálózat, lehet nem szereti az egyik hangsávot vagy egyáltalán az hogy több hangsáv is van, nem bírja a procija ekkora bitrátát stb...
    Aki a dual-t nem tudja lejátszani az rossz eszközzel próbálja, igen sokan vannak mivel nem értenek hozzá.
    Az meg, hogy valaki feltud telepíteni egy mások által készített tört firmware-t egy lejátszóra az max annyit árul el az illető képességeiről, hogy tud annyira angolul, hogy a külföldi fórumokon lévő pontos utasításokat végig tudja követni. Én is rootolok, bootloader unlockolok bármilyen Androidos telefont pedig nem tudok Androidot programozni egyáltalán, csak hát az XDA-n szépen levan írva minden.
    A dual mp4 releasek a legdrágább, legfejlettebb OLED kijelzőkön pontosan ugyanúgy néznek ki mint drága asztali lejátszóval eredeti lemezről nézve.
    Tényleg lezártam, mert úgylátom Te máshogy értelmezed a "hibás/nem szabványos" fogalmakat.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Joshi #29925 üzenetére

    Profile 5 10bit MEL dv, 1-2 perces, ac3 egyhangsávos 30mbps, single layer mp4 demo file-ok összehasonlítása, profile 7 FEL 12bit, 2-3 lossless hangsávos, 2+ órás, 70-100mbps, dual layer mp4 file-okkal, egy teljes bluray lemezek lejátszására fejlesztett eszközön: alma hasonlítása a körtéhez (és a tesztelő húsevő).

    ISO-ba mentett FULL UHD BluRay backup összehasonlítása egy dual layer profile 7 DV mp4 file-al, egy full UHD BluRay lemezek lejátszására fejlesztett eszközön: kb. olyan mintha azt mondanád, hogy az xboxon megy az xbox játéklemez de a ps4 lemez nem tehát utóbbi hibás.

    Egy Oppo lejátszók tuningolásával kereskedő személy arra a kérdésre, hogy "miért akad az Oppo-n az mp4 dv file?" azt válaszolja, hogy "azért mert az mp4-dv nem szabványos": legáltalánosabb kereskedői magatartás, nyilván nem fogja azt mondani, hogy az eszközzel van bármi hiányosság. Milyen jófejek ezek az LG, Vizio, Philips, Panasonic mérnökök, hogy nem szabványos formátumokat támogatnak a legdrágább TV készülékeiken.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Gtaati #30617 üzenetére

    A B7 belső lejátszója gond nélkül vinni fogja ha USB-n keresztül indítod (hálózat egyszerűen gyenge 70-100mbps bitrátájú filmekhez) illetve kikapcsolod az ilyen fileokhoz teljesen felesleges képjavító funkciókat pl. super resolution, sharpness, dynamic contrast, noise reduction, motion eye care.
    HDR10-es mkv-t mkvtoolnix-al tudsz belőle csinálni, csak deaktiváld a DV sávot muxoláskor.

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Gtaati #30625 üzenetére

    A második videósáv mellől (nevében "dvhe" szerepel) kivetted a pipát? Még egy kicsit kisebbnek is kéne lennie a végeredménynek, nem hogy nagyobbnak.

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Semin #30627 üzenetére

    Mivel két (váltakozó bitrátájú) videósávot "fésül" össze a lejátszó DV esetén így bőven mehet a bitráta 100mbps fölé is bizonyos jeleneteknél.
    Igaz, hogy elméletben még így is elégnek kellene lennie egy Ac/Ax wifinek de a gyakorlat azt mutatja, hogy NAS/dlna módszerekkel egy csomó esetben el sem indulnak ezek a file-ok, közben USB-ről meg tökéletesen mennek.
    Nem hiába van még a Netflix legjobb minőségű tartalmainál is 15mbps körülire belőve a bitráta. Hálózati lejátszásra ripeket érdemes beszerezni.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Elmör #30658 üzenetére

    A torrent oldalakon keringo SL DV fajlokat siman lejatssza a Panasonic TV usb-rol, vagy akar halozatrol, a DL-t valszeg csak HDR-ben fogja.
    Amugy nem igazan ertem, kinek kellett volna felhivnia a figyelmedet es pontosan mire? DolbyVision hivatalos forrasai a kovetkezok: UHD BluRay es nehany streaming szolgaltato pl Netflix es Disney+. Utobbiak mennek is a TV-n, csak elo kell fizetni de nem kell hozza semmi lejatszo. BluRay lemezhez meg nyilvan kell kulso lejatszo, azert ez talan nem olyan meglepo.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz kalimist #30718 üzenetére

    Nekem pl. pont egy vizhuteses durvan overclockolt 1080ti-om van de eszem agaban nincs azzal filmezni mivel madvr-el alapbol bukom a dolbyvisiont es a hdr10+-t is, amugy meg UHD BluRay filmek eseten nem hogy nincs semmi szukseg barmifele kepjavito, skalazo, elesito stb. filterre/algoritmusra, de kifejezetten ostobasag ilyesmit rakuldeni. Egy nativ 4K tartalom akkor a legszebb ha a leheto legeredetibb formajaban jelenitjuk azt meg, erre hasznalom az Oppo 203 klont. Megis mit akarsz skalazgatni egy 80-100mbps bitrataju 4K filmen?
    madvr-nek a par GB-os, alacsony bitrataju, agyontomoritett tartalmaknal van haszna, de amilyen hatalmas valasztek van mar az uhd bluray piacon nagyon ritkan kenyszerul arra az ember hogy kepjavitgato szoftvereket kelljen hasznalnia.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Rp526 #30723 üzenetére

    "Úgy kerülöm az UHD-t ahogy csak tudom.." "szép meg minden, de abban filmet végignézni pfeej" "nem nézek UHD anyagot"

    Az egy dolog, hogy érvek, indoklás nélkül kinyilatkoztatod, hogy számodra az UHD az "pfejj", ez ízlés dolga, de észérv nem létezik az álláspontod mellett. Egy film új kiadása évek óta úgy történik, hogy egyidőben megjelenik az FHD BluRay és az UHD BluRay, mindkettő forrása ugyanaz a remaster/scan csak előbbit gagyibb, elavultabb eljárással transzferelik. Hacsak a HDR színeket nem cseszik el teljesen (kb 1-2 ilyen létezik), akkor fizikailag lehetetlen, hogy az FHD verziója ugyannnak a forrásnak szebb legyen hiába akármilyen madvr és nvidia gpu.

    A nagyobb probléma viszont a szövegeddel, hogy mindezt egy "UHD filmek lejátszása" című fórum topik alatt írod. Eleve ha nincs sem hdr10+ sem dolbyvision lejátszásra alkalmas eszközöd és saját bevallásod szerint elvből nem is nézel UHD tartalmat akkor mi alapján mondod azt, hogy "pfejj"?
    Logikai ellentmondásokkal teli, teljesen tájékozatlan személyes véleményt írtál ami mellett csak azzal érvelsz hogy ez a te ízlésed...

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Rp526 #30726 üzenetére

    Már hogyne volna, parancsolj:
    [link]

    1080p-ben hogy nézel HDR tartalmat? Persze tudom vannak ilyen értelmetlen kókány release-ek, ahol az UHD tartalmat lerenderelik 1080p-be a HDR-t pedig meghagyják rajta, de ez mi a franctól lenne szebb MadVR-el mint az eredeti UHD file amiből renderelték?
    Egészen döbbenetes komolyan, veszel egy tartalmat, azt szoftveresen lebutítod majd aztán egy másik szoftverrel, igen hardverigényes módon a lebutított file-t feltuningolod/skálázgatod és megmagyarázod hogy az így kapott eredmény sokkal szebb az eredeti file-hoz képest WTF

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Rp526 #30728 üzenetére

    Valamennyi HDR-t támoható tv-én állítható a picture mode amivel 1 perces állítgatással ugyanazokat az SDR színeket megkapod mint ami az FHD bluray-n van, viszont az UHD felbontás miatti 4x több részlet megmarad, valamint a madVR-ben is ott van a tone mapping amivel profin tudod a HDR-t SDR-re alakítani. Én pl. monitoron az utóbbit használom, mert hiába támogat HDR-t a monitorom, révén, hogy 8bit+2bit frc LCD panelről van szó, így gagyi rajta a HDR, ellenben az OLED tv-émmel, fényév a különbség a kettő között.
    Valszeg ugyanemiatt alakult ki rossz véleményed a HDR-ről mert olcsó, gagyi LCD panelen próbáltad. Megjegyzem az új, digitális kamerával forgatott filmeket alapból HDR-ben veszik fel, tehát azzal hogy az FHD kiadáshoz ragaszkodsz, egy lebutított, az eredeti tartalmat minden tekintetben megcsonkító, eltorzító verziót nézel. Elfogadom hogy a te szemednek ez a szebb, de technikailag védhetetlen az álláspontod és az oka egyértelműen a rossz minőségű eszközeidben keresendő.

    "Elsősorban nyilván magyar fórumon próbálkozom"
    Ez megint csak számodra nyilvánvaló, a valóságban viszont elhibázott hozzáállás. Akármilyen technikai témában (és igazából bármiben) naprakész információt angol nyelvű fórumon fogsz találni ahol a világ minden tájáról kommentelnek és tudnak segíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Fandango #30733 üzenetére

    "Hidd el azon is van mit skálázni. :K"

    Ez nem hit hanem ténykérdés, akárhány mosolygós fejet is raksz mellé, attól még akkora hülyeség, hogy nincs rá megfelelő jelző.
    Skálázni egy UHD felbontású videót egy pontosan ugyanolyan felbontású kijelzőn? Hova, hogyan, minek? Próbáld megmagyarázni, hogy mit bizonyít a screenshot-od, de leginkább azzal kéne kezdened, hogy küldesz a videóról egy mediainfo képet, a kijelző típusáról meg pl. egy gpu vezérlőpultos igazolást, ebből a fotóból semmi nem derül ki, azon kívül hogy fogalmad sincs róla mi az az image scaling.
    Tényleg semmi értelme veletek madvr hívőkkel leállni "beszélgetni", annyit fogtok fel, hogyha a madvr "sok számot meg furcsa kifejezést" kiír akkor az valami baromi profi dolog. Nincs normális lejátszótók, tv-tek de megmagyarázzátok, hogy azért nincs mert az szarabb is mint a windows+madvr+100ezer HUF-os,fapados LCD kijelző kombó.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Fandango #30735 üzenetére

    [link]
    "In computer graphics and digital imaging, image scaling refers to the resizing of a digital image"
    Tehát mit is méretez át a lejátszóm szerinted egy olyan videón aminek a felbontása és képaránya pixelre pontosan egyezik a kijelzőjével?
    Elárulom: semmit.
    Kettőnk között az a különbség, hogy én felsorolatam, kifejtettem egy tucat érvet majd amikor a nekem címzett sokadik totálisan laikus, de mégis arrogáns, magyarázat és révek nélküli kinyilatkoztatás hatására betelt a pohár akkor megengedtem magamnak egy kis személyeskedést.
    Ezzel szemben neked érveid nem is voltak, most meg az előbb említett kis személyeskedésemre hivatkozva besértődtél és ezt a sértődést megfogalmaztad egy újabb kommentben némi személyeskedéssel kiegészítve. Érvek persze továbbra sincsenek részedről, nem is lesznek.

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Fandango #30737 üzenetére

    "Te felfogtad már, hogy nem csak a kép felbontásának átméretezése létezik?"
    Állítottam az ellenkezőjét bárhol is ennek? Kit cáfolsz éppen, magadat?

    Azt állítottam (be is idézted), hogy 80-100mbps bitrátájú natív 4K tartalomnál semmi szükség skálázgatásra, mert nem fog javítani a képen egy 4K kijelzőn.

    Na erre jött a te okosságod miszerint, márpedig higgyem el, hogy bizony az én lejátszóm is skálázgat az előbb említett 4K tartalmaknál.

    Egyrészt akárhogyan is csavarod a dolgot a skálázás eredeti értelmezése az igenis a felbontás módosítása és én erről beszéltem, ez a kontextusból egyértelműen kiderül, de állok elébe, halljuk akkor, mit skáláz pontosan a lejátszóm, mi is az az "elég sok minden más" ami "zajlik ott"?

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Rp526 #30738 üzenetére

    "Fandango ki is emelte, h nem teljesen érted amiket berakott sem a felskálázást, mint szót ebben a jelentésben"
    És én hol használtam a szót ebben a jelentésében?
    Arról beszéltem hogy semmilyen madvr által használt képjavító feature nem fog szebbé tenni egy magas bitrátájú natív 4K tartalmat egy 4K kijelzőn, ki is emeltem hogy UHD bluray-ről, sőt HDR10+ és dolbyvision-ről beszélek.

    Ezzel kapcsolatban akkor mit is cáfoltatok meg? Mi az a chroma upscaling, chroma saubsampling módszer ami szükséges az ilyen tartalmaknál, annak érdekében hogy szebb legyen?
    Ez volt ugyanis a nekem címzett állítás: "Hidd el azon is van mit skálázni."

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Fandango #30741 üzenetére

    "Én nem magyarázok vagy mondok neked semmit, mert nincs értelme. Részemről ez az egész agymenés lezárva. Nagyon ritkán szoktam itt hozzászólni, most is csak az időmet vesztegettem vele."

    Jaj ezt ismerem, ez jó szöveg: "én annál okosabb vagyok minthogy magadfajtákkal leálljak vitatkozni, bár könnyedén megnyerném a vitát de nekem erre nincs időm, ezért nem is teszek ilyet, csak nagyon ritkán..." mint pl most amikor mindezt leírtad és megint csak pont az érvekre nem maradt időd és energiád, de a tartalmatlan személyeskedésből azért még egy tizedikre is futotta:D

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Rp526 #30892 üzenetére

    "Szétnéztem még itt-ott. Senki nem látott még 90 Mbit bitrate feletti UHD-t így hirtelen.."

    Létezik több UHD BluRay lemez is 70-80mbps körüli HDR10 alapsávval amihez hozzá jön 5-10mbps-el a DolbyVision kiegészítő sáv, plusz egy még 5-10mbps bitrátájú TrueHD Atmos vagy DTS.X hang, máris ott vagy a 100mbps-nél.
    És ezek a track-ek mind váltakozó bitrátájúak. Amit a BDInfo vagy egyéb szoftverek kiírnak az vagy a track legévégén leolvasott bitráta vagy egy átlagérték. Tehát ezek a filmek bizonyos jeleneteknél bőben 100mbps fölött vannak.
    Az új Rear Window UHD BluRay-n a HDR10 videósáv bőven 90mbps felett van pl és ahhoz még jön hozzá a hang.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz siva #30915 üzenetére

    Szia,
    TsMuxer-el tudod a TS file-ból demuxolni a video és audio track-eket: [link] (ajánlott verzió a 2020-09-20)
    Majd a Dolby-féle Mp4muxer-el tudod remuxolni mp4-be: [link]
    Nyitsz egy windows parancssort (cmd.exe), betallózod az mp4muxer elérési útjához ahová bemásolod a tsmuxer-el demuxolt hevc és ac3 file-okat, majd az alábbi parancsokat használod:
    -DL verzió esetén: mp4muxer_64bits.exe -i video.hevc --dv-profile 7 -i audio01.ac3 -o remux.mp4
    -SL verzió esetén: mp4muxer_64bits.exe -i video.hevc --dv-profile 8 --dv-bl-compatible-id 1 -i audio01.ac3 -o remux.mp4

    Több hangot is berakhatsz egymás után a parancs ismétlésével, de csak ac3 formátumot fogad be, illetve ha eac3-mat csomagolsz ki tsMuxer-el akkor csak nevezdd át ac3-ra a kiterjesztést. Lossless hangokat mp4box-al tudsz belemuxolni utólag, de ha TV-n nézed akkor az ARC úgysem tud lossless-t továbbítani.

    Egyébként melyik film nem ment TS-ben a B8-on? Nem csak arról volt szó, hogy akadozott? Utóbbira világosan ott vannak az utasítások, hogy mivel lehet kiküszöbölni. Ha pedig DLNA-n vagy egyéb streamelő megoldással próbálod az továbbra sem ajánlott 100mbps körüli UHD remuxoknál, helyette USB-vel csatlakoztasd a TV-re.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz zolka1982 #31714 üzenetére

    Szia,

    Erre a TV-re teljesen felesleges PC-ről küldened a videot és hangot. A TV-dnek bőven elég erős a saját hardvere és kellően jó a beépített media lejátszó szoftvere is, hogy megbírkózzon lényegében bármelyik 4K HDR filmmel, sőt még a Dolby Vision-el is.
    Amiket írtál eddig próbált módszereket, ott SDR-ben küldöd rá a videót a TV-re tehát egyáltalán nem használod ki a tudását. Ha már PC-t akarsz használni akkor muszáj a madVR-t megfelelően beállítanod MPC-HC-val az összefoglaló alapján, hogy legalább HDR-t küldj a TV-nek, de a DolbyVision-t így is bukod mert azt PC-n semmi sem támogatja.
    Sztem mindenképpen próbáld ki a TV-d saját player-ével lejátszani a filmeket hálózati megosztással vagy közvetlen USB kapcsolattal ráküldve, ha eddig is szépnek láttad az eredményt akkor nagyot fogsz csodálkozni az így kapott eredményen. A soundbart pedig az eARC HDMI portba kösd be a TV-n.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz SunMount3r #31717 üzenetére

    Természetesen személyes tapasztalatok alapján állítom mert hasonló képességű LG TV-m van amin folyamatosan "futtatok" 4K HDR/DolbyVision remuxokat, ripeket és ugyanezen fájlokat tesztelem PC-n is MPC-HC+madVR kombóval. Nincs olyan formátum amiben az mpc-hc+madVR+TV többet tudna mint a "csak TV"-s lejátszás. Ráadásul a fórumtárs akinek tanácsot adtam még csak nem is az előbbi szoftvereket használta PC-n hanem az ennél sokkal gyengébb VLC-t, windows media playert és madVR nélküli MPC-t, na ezekhez képest aztán vitathatatlanul jobb megoldás csak a TV-t használni és még egyszerűbb is.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz SunMount3r #31719 üzenetére

    "Ezeket most nem sorolom fel"
    Hát pedig így 2 komment után, -melyeknek más céljuk nem volt minthogy azt éreztesd, hogy szerinted én nem kellőképpen megalapozott kijelentéseket teszek - mostmár nem ártana valami konkrétumot is sorolnod.
    A fórumtárs leírta, hogy eddig milyen módszerekkel nézte a filmeket a TV-jén, mely módszerekről én megállapítottam, hogy úgy SDR-re tone mappingelve nézi a HDR tartalmakat az egyébként HDR-t és DolbyVision-t is támogató TV-jén, (ráadásul SDR tone mapping-ből is a leggyenygébb eljárásokkal) míg ha egyszerűen csak közvetlenül a TV-je beépített lejátszóját használná akkor a TV automatikusan az alapértelmezett HDR vagy DolbyVision profilra váltana ami biztosan sokkal jobb a VLC/Windows media player/MPC alap SDR konverziójánál. Ha ez idáig szted nem elég objektív akkor várom a cáfolatot. Az említett lejátszókkal madVR nélkül lehet HDR vagy Dolby Vision videót továbbítani a TV-nek? Vagy az említett lejátszók jobb képet adnak egy 4K HDR anyag SDR-re konvertálásával mint a TV beépített lejátszója adna az alapértelmezett HDR/DolbyVision profilokkal? Mi volt ezek közül számodra szubjektív?
    Az elmúlt években kiadott közép-felső/felső kategóriás LG TV-k sztem nyugodtan nevezhetőek "hasonló képességűeknek", a WebOS nem sokat fejlődött az elmúlt években, az említett TV hardvere pedig 100%, hogy elegendő 4K HDR filmekhez bármilyen forrásból, de ha találsz tesztet vagy forum hozzászólást ami ennek ellentmond akkor posztold.
    Az, hogy megfelelően beállított MPC-HC+MadVR szebb HDR képet ad-e mint a TV beépített lejátszója az némileg szubjektív, ezért is mondtam azt neki, hogy próbálja ki. Viszont a kolléga még nem jutott el odáig, hogy megfelelően beállítsa az MPC-HC+madVR-t és az már objektív kijelentés, hogy a TV-re rádugni egy videot USB-n, vagy wifi-n megosztani vele sokkal egyszerűbb és stabilabb megoldás, ahogyan az is objektív kijelentés, hogy madVR-al búcsút inthet a Dolby Vision-ek ami a TV-je árcédulájának egy elég jelentős részét adta.
    Az a TV minden UHD BluRay vagy stream forrású 4K anyaggal meg fog bírkózni legalább annyira mint az RX460+madVR ha csak a lejátszás gördülékenyésége a szempont és én ennél nem is állítottam többet az első kommentemben sem.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz SunMount3r #31721 üzenetére

    "vagy tudnék sorolni egy jó pár dedikált media lejátszó Box-ot). Ekkor már nem igaz (illetve nincs alátámasztva semmivel), hogy a TV saját lejátszója megütné eznek a szintjét"

    Vastag arcbőr kell ahhoz, hogy ilyen mellébeszéléseket azzal indíts hogy én terelem a témát...
    Konkrétan megírta a srác, hogy milyen eszközök állnak rendelkezésére és mit próbál lejátszani. Egy szóval sem említett sem media boxokat, sem divx/xvid formátumot, úgyhogy ha maximlisan objektív kijelentést akarsz akkor itt van egy: tereled a témát.
    4K-s filmeket és Dolby Atmos-t írt, ez szerinted hogyan kapcsolható össze divx/xviddel? Tényleg jobban jártál volna ha maradsz az "inkább el sem kezdem sorolni a konkrétumokat mert hosszú lenne" típusú blöfföknél.
    Továbbra sem érted meg, hogy képminőség összehasonlítgatásról (ami valóban szubjektív téma) én egy szóval sem beszéltem. Annyit mondtam, hogy a TV-je saját lejátszója minden 4K videót képes játszani amit az mpc-hc+madVR lejátszik RX460-nal meghajtva, plusz lesz vele Dolby Vision támogatás ami PC-s megoldással nincs.
    "pl. ISO, vagy vannak egzotikusabbak" Az ISO-ból kicsomagolja egy ingyenes tool-al a legnagyobb m2ts file-t máris lejátsza az LG. Várom az egzotikus példákat, én már mondtam egyet ami csak az LG WebOS-en lesz (Dolby Vision).
    Felirat formáumok? Ingyenes tool-al bármi srt-re konvertálható, illetve bármelyik filmhez le is tölthető srt több ismert oldalról is. De eléggé zsákutcába kerültél ha már az az érv az LG lejátszójával szemben, hogy az ISO-t és a PGS feliratokat nem kezeli, miközben már az eredeti vitaindító képminőség összehasonlításos témádat is csak te hoztad be, hiszen ismétlem, én nem képminőség szempontjából mondtam, hogy "felesleges" a PC-t használni.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz SunMount3r #31723 üzenetére

    Forumtárs alap kérdése: felső-közép kategóriás LG TV, közép kategóriás LG soundbar, rx460 gpu-val szerelt PC, -igény: 4K filmek és Dolby Atmos.
    Erre javasoltam neki, hogy felesleges a PC-t használnia lejátszásra mert a TV hardvere elég erős, a szoftvere pedig elég jó ahhoz, hogy lejátsszon mindent amit a PC-n elérhető legjobb szoftverek tudnak, sőt ahhoz képest még plusz funkciót is támogat.
    Erre te belekötöttél, hogy milyen tesztek alapján mondom, hogy "jó" a TV lejátszója, majd eljutottál odáig, hogy bizonyos media boxok biztosan jobb minőséget nyújtanak mint a TV saját lejátszója. Cáfolni meg sem próbáltad, hogy az adott LG TV bármilyen 4K video-t ne támogatna amit a PC-s szoftverek támogatnak, ellenben felhoztad, hogy a TV-nek nem biztos hogy megy a divx/xvid valamint az ISO és egyes felirat formátumok. Mindezek egyikének sincs semmi közük a segítséget kérő srác konkrét kérdéseihez, ráadásul még ettől eltekintve, önmagában nézve is nevetséges felvetések.
    Érvek, konkrétumok, idézetek és bármi féle cél nélkül belém kötöttél aztán még te háborogsz hogy miért akarok vitatkozni veled. Ki szólított meg kit? Szöveget értelmezni jól láthatóan képtelen vagy de nem is próbálsz, hozzáértésed a témához teljesen nulla. Egyetlen dologban van igazad, abban hogy veled teljesen felesleges vitatkozni. Nem is tettem volna ha nem címzel nekem ilyen marhaságokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz SunMount3r #31725 üzenetére

    ,,Amikről te irkáltál itt össze vissza, azzal ezzel kapcsolatban semmit sem indokoltál, magyaráztál meg”
    Idézz már tőlem egyetlen egy állítást/kijelentést ami nincs megindokolva. Kiragtad azt az 1 jelzőt, hogy “” és ezen rugózól, közben továbbra is úgy teszel mintha a mondatom első felében nem lenne ott, hogy konkrétan mire jó:
    A TV-dnek bőven elég erős a saját hardvere és kellően jó a beépített media lejátszó szoftvere is, hogy megbírkózzon lényegében bármelyik 4K HDR filmmel, sőt még a Dolby Vision-el is.
    Jó erre mert ugyanezen márkából, hasonló vagy azonos évjáratú és hasonló vagy azonos hadrverrel/szoftverrel bíró TV-ből többet is teszteltem (ebből egyik a sajátom).

    A média lejátszó képességekről volt szó és hogy azt mi a alapján ítéli meg valaki egyszercsak "jónak" egy ilyen fórumra beböfögve, látatlanban, tesztek, szakszerű objektív információk nélkül
    Böfögésre emlékeztető, tényeket és érveket teljes mértékben nélkülöző megmondásokat te puffogtatsz. Én egy forumtárs kérdésére adtam egy 100%-kig jószándékú és tényekkel alátámasztott tanácsot. Ezeket a tényeket továbbra sem tudtad, meg sem próbáltad cáfolni. Az én tanácsomat próbálod minden áron hülyeségnek beállítani, de alternatívát nem mondasz, illetve felvetetted, hogy biztos létezik sok drága media box ami minőségibb az én ráfizetés nélküli javaslatomnál, holott a kérdésből nyilvánvaló volt, hogy zolka1982 nem ráfizetéses megoldáshoz kér javaslatokat. Az ő jelenleg rendelkezésre álló eszközei kétféle megoldásra adnak lehetőséget, én ezt a kettőt összevetettem és leírtam, hogy az egyik sztem miért jobb, mire te belekötöttél mostmár sokadszorra, hogy annál biztosan létezik jobb külső lejátszós megoldás. Bizonyító szakmai cikkeket követelsz arra, hogy egy TV-n kalóz forrású tartalmakat hogyan lehet lejátszani. Ha ezt komolyan gondolod akkor pontosan annyira menthetetlenül tudatlan vagy a témában amilyennek mutatod magad. Az érdeklődő nem streaming lejátszásra kért tanácsot hanem letöltött file-okra, erre vonatkozó teszteket/tapasztalatokat pedig csakis fórumbejegyzésekben fogsz találni, most egyből kaptál egy véleményt tőlem és djnice-tól is.
    Utalsz rá, hogy HDR képminőséget nem lehet objektív módon bizonyítani cikkekben fotókkal mert ennek nyilvánvaló technikai akadályai vannak, de aztán amikor ezt én is kifejtem akkor még ebbe is belekötsz, hogy márpedig a képminőség kérdése nem szubjektív. De bizony szubjektív, a laikus emberek kapásból rávágják pl. egy agyonszaturált képre hogy szebb a természetes színeknél. Válogatott zagyvaságokat, nem témába vágó fogalmakat bedobálsz aztán amikor én kicsit jobban kifejtem őket akkor egyből kihátrálsz belőlük sőt még megpróbálod úgy beállítani, hogy mintha nem is te hoztad volna fel és én terelném velük a témát.
    “belekevered itt a VLC-t”
    Olvasd már vissza, hogy az eredetileg tanácsot kérő zolka1982 említette a VLC-vel való tapasztalatait, én pedig arra reagáltam.
    “meg hogy milyen izom hardver, meg szuper OS van abban a TV-ben, ami a kérdésben semmit sem magyaráz”
    Hát ha valaminek fontos szerepe van a lejátszásban akkor az a hardver és az OS. Az LG TV-k esetén egy proprietary OS-ről van szó, amin az alapértelmezett media player azonos árkategóriájú TV-ken teljesen megyegyezik.
    Tényleg fölösleges innentől az egész, én tételesen, külön-külön idézve rámutatok a tévedéseidre, szándékos ferdítéseidre, te meg gyorsan visszaírsz egy random“mellébeszélsz, nem érted amit írok” beszólást, de természetesen semi konkrétummal nem támasztod alá.
    Én veled ellentétben adtam egy tanácsot egy kérdésre, nem jelentettem ki, hogy csakis ez a jó megoldás, nem szóltam le indoklás nélkül más megoldást, ezért teljesen nevetséges hogy szakmailag megfellebbezhetetlen bizonyítást vársz tőlem. A tanácsot továbbra is tartom, eredeti formájában zolka1982-nak címezve:
    “Sztem mindenképpen próbáld ki a TV-d saját player-ével lejátszani a filmeket hálózati megosztással vagy közvetlen USB kapcsolattal”

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Joshi #31868 üzenetére

    Na ha valami akkor ez a "tök hulyeseg" amit te irsz hiszen amire gondolsz (csak nem sikerult pontosan leirnod) az csak az uj filmekre igaz, megpedig hogy az 1080p SDR es az UHD HDR bluray lemezek azonos transzferbol keszulnek.
    Regi filmeknel viszont a letoltheto 1080p SDR releasek 90+%-ka a regebbi, gyengebb transzferbol van. Csak a legujabb, az UHD-val egyidoben kiadott, altalaban remastered-nek nevezett SDR kiadasok hasznaljak a legjobb forrast. Sok esetben azonban a regi klasszikusok UHD megjelenesekor nem dolgozza fel az uj transzfert SDR-be is a forgalmazo (p. The Thing, The Silence of the Lambs az elmult hetekbol), hanem csak a 10 eves regi lemezt "dobjak" oda az uj melle a dobozba. Illetve olyan is van hogy elkeszitik a remastered SDR kiadast is de a magyar oldalakra fel sem kerul vagy eszre sem venni mert mindenki az UHD-t es abbol konvertalt SDR-t tolti.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Joshi #32391 üzenetére

    A magyar forgalmazók valóban nem fognak a videóhoz hozzányúlni, az itthoni filmforgalmazás csak a szinkronból áll, az a kizárólagos tevékenységük.
    Nem is igazán létezik olyan, hogy magyar UHD BluRay verzió, úgyhogy nem értem ez miért merült fel kérdésként.
    De amiket te elég zavarosan írtál abból nekem az jött le, hogy kb olyasmire gondolsz, hogy az UHD BluRay lemezeken kiadástól függetlenül mindig ugyanaz a video van, és ez a video csakis a hivatalos, rendező által jóváhagyott, legjobb kópia amihez már senkinek sem feladata hozzányúlni, csak kinyomják a lemezre és kész.
    A helyzet ezzel szemben az, hogy van egy rakás home video-val foglalkozó „studio”, a nagy filmgyártó cégeknek sajátjuk (pl. Disney-é a Buena Vista Home Entertainment), de ezeken kívül egy csomó független is akik csak házimozi forgalmazással foglalkoznak pl. Kino Lorber, The Criterion Collection, Shout Factory stb. Ezek a studiok bizony végezhetnek és minden esetben végeznek is utómunkát a hivatalos DI (digital intermediate) kópián, vagy éppen az eredeti kamera negatívok újrascannelését követően.
    Az ami a lemezekre kerül már mindig egy processing eredménye, sok esetben a rendező arra rá sem néz, tőle függetlenül csinálják, tehát téves amit írsz, hogy a bluray remux az ami legközelebb áll a rendező elképzeléséhez. Pont, hogy bizonyos esetekben a BluRay forgalmazók annyira meggyalázzák ezernyi filterrel a filmeket, hogy a rajongók inkább mozis filmszalagokat vásárolnak fel és gyártanak belőle sokkal autentikusabb verziót pl. régi SW trilógiából a 4K77, 4K83.
    A „hivatalos” DI anyagok többszáz GB, vagy több TB méretűek és sokszor már ezeken is jelentős utómunka van, aztán az igénytelen kiadók erre engednek még rá pluszban digitális zajszűrést meg sharpeninget, mint pl. annál a Gyűrűk Ura UHD-nál amit te a jelek szerint imádsz csak mert magas a bitrátája.
    Bizony akad bőben a lemezeken gyárilag képi hiba, banding, ghosting, ringing artifacts és miegyéb és ezeket egy jó encoda-ban javíthatják (Mont valóban csinált ilyet), attól pedig semmi sem lesz automatikusan jobb minőség, hogy nagyobb a bitrátája. És igen, ugyanazon film esetében is lehet többféle egymástól képileg merőben eltérő bluray kiadás, a djnice által linkelt caps-a-holic nagyon jó oldal a különféle verziók összehasonlítására. Érdemes pl megnézni néhány Luc Besson filmnél mennyire eltér a Sony és a Studio Canal kiadása, vagy éppen Predatorból az ’’ultimate hunter edition” és az új UHD lemez. Ezek mind-mind más cégek/csapatok által készíett transzferek.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Joshi #32400 üzenetére

    "Ha csak egy kicsit is belenyúlnak az már nem Remux"
    Ez igy nyilvan igaz de sztem nem ez volt a kerdes, hanem, hogy lehet -e jobb a bluray-nal egy encode. Erre mondom/mondjuk, hogy ha hibak vannak a lemezen es ezeket javitja az encoder akkor jobb lesz, es semmi hatranyt nem jelent ha kicsivel csokken a bitrata hiszen rengeteg lemezen foloslegesen nagy.
    Mont termeszetesen nem a hivatalos gyartoi kopiakrol dolgozott hanem a BluRay lemezekrok. Csak azt probaltam magyarazni, hogy a bluray sem egy modositatlan "rendezoi anyag", hanem kb ugyanazokkal a modszerekkel dolgoznak rajta amikkel pl egy Mont dolgozik a bluray-rol vett videon.
    A Gyuruk Uranal a lemezre irtam, hogy ugy latom tetszik neked, es azert jo pelda mert azok kifejezetten a legpocsekabb kiadasok koze tartoznak a formatumon belul, 2K forrasbol felskalazott, romma zajszurt majd vissza elesitett formedvenyek oriasi bitrataval. Azok a transzferek otod akkora bitratan pontosan ugyanugy neznek ki mint 130mbps-el, nincs rajtuk tobb reszlet egy fullHD lemezhez kepest.

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Joshi #32403 üzenetére

    Nyugodtan szedd a remuxokat ha nem sajnálod a tárhelyet, nem írta senki hogy ne csináld.
    "Az a lényeg, hogy ha belenyúlnak akkor már ne írják oda hogy remux."
    Szintén senki nem mondta, hogy az úgy rendjén lenne, de én még nem is találkoztam sztem ilyennel pedig napi szinten megfordulok több trackeren már kb 15 éve, úgyhogy nem értem ezt az evidenciát miért kellett leírni, nem ezen ment a vita.

    Az én állításaim:
    Nem minden esetben a remux video a legjobb, és attól, hogy valamit újrakódolnak tárhelyspórolás céljából még nem lesz rosszabb a minősége ha jól csinálják (márpedig nem nagy ördöngösség már manapság egy ilyen művelet).
    Rengeteg szar, hanyag bluray transzfer jelent már meg és azok közül sokat jelentősen javítottak "házilag" ügyes emberek.
    A magasabb bitráta önmagában még nem jelent jobb minőséggel. Hivatalos BluRay kiadások esetében is azonos filmnél nem egyszer előfordult, hogy az alacsonyabb bitrátájú sokkal jobb képminőségű.

    Ha lusta vagy megnézni imdb technical specs-ben a forrást, meg ránézni mit írnak a blu-ray.com, avforums-on a lemezről, és csak mindig letöltöd a legnagyobb méretű remuxot akkor sokszor mellé fogsz nyúlni mert előfordul, hogy ugyanabból a filmből van jobb remux is másik forgalmazó lemezéről, vagy éppen a 10 éves SDR bluray jobb minőségű az azonos forrásból igénytelenül felskálázott 2-3x méretű UHD BluRay lemeznél (pl. Gyűrűk Ura 2-3, Bourne trilógia, Crank, Thor, Yip Man 1-2, Karib Tenger Kalózai).

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz PuMbA #32407 üzenetére

    A filmet 35mm-es negatívra forgatták tehát a valós felbontása jóval magasabb még 4K-nál is. Akár natív 8K-ban is renderelhetnék, de ehhez újra be kéne scannelni az eredeti kamera negatívokat.
    Az első digitális mastert készítették el belőle 2K-ban lassan 20 éve, és most úgy gondolták jó lesz ez az elavult forrás az új UHD transzferhez is, úgyis megveszik.

    @tothjozsi96
    Le fogja játszani HDR10-ben.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz PuMbA #32409 üzenetére

    Hálistennek pont ellenkezőleg, majdnem minden régi nagy filmet újrascannelnek 4K-ban az UHD BluRay kiadáshoz, akkor is ha már korábban készült belőlük digitális kópia alacsonyabb felbontáson SDR bluray-hoz. Fölösleges is sorolni mert tényleg gyakorlatilag mindet megcsinálják. A Gyűrűk Ura, Star Wars régi trilógia, Bourne, Karib tenger kalózai szerencsére csak a kivételek.
    De hogy mondjak azért néhány konkrét példát teljesen újra scannelt filmekre csak a közelmúltból: Indiana Jones teljes sorozat, Wall Street farkasa, Bárányok hallgatnak, Misery, Mulholland Drive, Citizen Kane, teljes Halloween sorozat, Sikoly, Taxisofőr, Addams family, Karate Kid 2-3 (1. részt már 2019-ben).

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz PuMbA #32412 üzenetére

    Hát nyilván analóg, szalagra forgatott filmekről beszélünk mivel csak ott van mit scannelgetni :) Egy digitális kamerával forgatott filmnél skálázhatnak akárhogyan, a valós felbontása soha sem lesz jobb a forrásnál, ezért nem lesz pl 1080p-nél jobb a Star Wars prequel, vagy éppen az Avatar.
    Abban igazad van, hogy a kb 90-2010 közti filmekkel nehéz dolguk van mert ezekben már sok CGI/VFX van de azt leszámítva meg analóg technikát használtak, tehát nem elég csak újból bescannelni az egészet mert a VFX attól nem lesz részletgazdagabb.
    Van azért ilyenből is pozitív példa bőven, pl az Ötödik elem amit kétszer is teljesen újrascanneltek 4K-ban az elmúlt években (először a Sony aztán a StudioCanal), de jó példa a 98-as Godzilla, Men In Black 1-2, Függetlenség Napja, és Világok Harca is. Ezeknél a VFX-el is igényesen bántak a remasternél

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz mihione #32535 üzenetére

    @SunMount3r ,,Nem az kavarhat be hogy dv+hdr layer is van az adott mkv fileban?-> De, szinte tuti. Legkézenfekvőbb megoldás: szerezd me a sima HDR only változatot."

    Nem szinte, hanem 100%-ig biztos, hogy NEM az kavar be.
    Az kavar be, hogy bekapcsolod a Windows-ban a HDR-t amire semmi szükség. MadVR control panel-ben a "passthrough HDR to display" opciót kell választanod.

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz SunMount3r #32538 üzenetére

    "mikor a (már szintén emlegetett) összefoglalóban már (azóta) egy egészen más eljárás van erre javasolva."
    Nem "egészen más eljárás", főleg nem abból a szempontból amit írtam. A topikgazda úgy döntött, hogy átírja az összefoglalós javaslatot mert az mpc video renderer-t könnyebb telepíteni és beállítani, ezért a plug&play-t preferáló average joe-knak jobb javaslat. Ettől még miért ne lehetne madVR-ról írni, ha már a kérdezőnek úgyis azzal van némi tapasztalata?
    MPC Video Renderer-ben is ugyanúgy a passthrough to diplay-t kell használni HDR-nél, a Windows-ban meg nem kell aktiválni HDR módot, tehát az összefoglaló semmit nem változtat azon amit írtam.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz Yodamest #32712 üzenetére

    Marpedig de, SDR-ben neztel eddig mindent az Oled TV-den mivel a VLC Windows verzioja meg HDR-t sem tamogat.
    DV-t neg semmi sem tamogat Windowson.
    Total penzkidobas igy a C2, kb tizedet hasznalod ki a max fenyerejenek es tudasanak ugyhogy valts at legalabb az emlitett Plex megoldasra ha tobbet szeretnel kihozni belole.

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz kalidor55 #32723 üzenetére

    A dekoder szoftver legalabb olyan fontos mint a GPU, hasznalhatsz baromi eros videokartyat meg procit, nem sokat ernek ha valami gagyi kommersz lejatszoprogram nem hasznalja oket a dekodolashoz.
    LAV filter kell es egy azzal kompatibilis lejatszo pl. MPC-HC, MPC-BE, PotPlayer.
    Amugy meg ahogy mar utaltak ra, a 4K filmeknel a HDR hozza az igazan nagy elorelepest, foleg hogy a filmek tobbsege nem is igazi 4K felbontas hanem csak felskalazott tartalom.
    Ha valami 8bit+FRC LCD monitoron nezed olyan lejatszoprogival ami nem is tamogatja a HDR-t akkor osszessegeben rosszabbul fog kinezni a vegeredmeny egy fullHD SDR-hez kepest, meg akkor is ha a kijelzo 4K felbontasu. Ahhoz hogy tenyleg HDR-ben nezd, mind a kijelzonek mind a lejatszoprogramnak tamogatnia kell, tehat a LAV filter melle kell meg renderernek madVR vagy az osszefoglaloban irt MPC Video Renderer. Ha ezeknek nem akarsz utana olvasni es beallitgatni akkor vegyel egy 4K TV-t es bizd arra a lejatszast. Hiaba sokkal gyengebb benne a GPU, a kep biztosan szebb lesz.

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz kalidor55 #32729 üzenetére

    A GTX960-ban van 10bit HEVC decoder tehát megfelelően beállított LAV filterrel és lejátszóprogival menni fog vele minden 4K HEVC video akadás nélkül: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz kalidor55 #32734 üzenetére

    Mi az hogy "nyers 4K"? Minden letezo UHD BluRay lemezen HEVC van, tehat ami HDR filmet letoltesz az szinte garantaltan HEVC (esetleg meg VP9 vagy AV1 lehetne de az baromi ritka filmeknel), nincs olyan hogy "nyers hevc" meg főtt 😃
    Win7 valoban nem eppen idealis de ha a madVR-ban passthrough-t allitasz be a HDR opcioknal akkor sztem mukodni fog (ehhez nem kell a win10/11 fele beepitett HDR kapcsolo).

    LAV filterben be kell allitanod a hardware acceleration-t, es lehetoleg kulon telepitsd a legfrissebb LAV filtert es allitsd be az MPC-ben external filternek (az internal filtereket meg deaktivald).

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz kalidor55 #32745 üzenetére

    Semmifele nyers 4K nincs itt, egyszeruen mas tipusu video kodek, youtube-on altalaban vp9-ben vannak a nagyobb felbontasu videok es a google nyomja az AV1-t ugyhogy valszeg az is egyre gyakoribb. De miert akarnal letoltve nezni Youtube videokat? Mint mondtam, HDR filmeket csak hevc-ben fogsz talalni.
    HDR almenut keress a madvr beallitasaiban, ott lett "passthrough HDR to display" opcio. De ezeket most fejbol mondom es mobilon irom, sztem egyszerubb ragoogliznod.

    Sem VP9 sem AV1 decoder nincs a GTX960-ban, de errol is kuldtem mar elobb egy tablazatot. Ez az oka hogy a youtube 4K videok laggolnak. Ezen a win10 sem segit. De ha a filmek rendben vannak akkor mar csak a HDR-t kene mukodesre birnod, anelkul ugyanis nincs sok ertelme a 4K-nak mivel amit felbontasban nyersz azt szinekben elveszted (hdr-sdr tone mapping).

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz kalidor55 #32750 üzenetére

    Webm az csak egy kontener (mint pl. az mkv), nem video formatum. Maga a video az gondolom vp9.
    Kulon kell telepitened a lav filtert( [link] ) es az MPC-ben hozzaadnod external filterkent. Az internal filters menuben meg vedd ki mindenhonnan a pipakat.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz kalidor55 #32757 üzenetére

    Sztem lehet nem is jó helyen keresgéled. A madVR telepítési mappájában madHcCtrl.exe-vel érheted el a beállításokat, abban meg itt találod a HDR-t: [link]
    Én BE helyett az MPC-HC-t ajánlanám (bár a BE-vel is megoldható, legfeljebb kicsit máshoil vannak a megfelelő beállítások): [link]
    MadVR-ból is lehetőleg a legfrissebbet telepítsd: [link]
    MPC-HC-ban View/Options alatt éred el a beállításokat, itt ha már telepítetted a madVR-t akkor Playback/Output alatt válaszd ki (madVR néven lesz ott).
    Majd ahogy már írtam Internal Filters menüben minden pipát kiveszel, utána pedig External filters menüben "add filter" gombbal hozzáadod a 4db LAV filtert (Video decoder, Audio decoder, Splitter, Splitter source) és ezek közül a Video decoderben beállítod a HW-es gyorsítást DXVA-ra.

    Fontos, hogy a videokártya driver is naprakész legyen, de ha minden rendben megy azért akkor sem biztos, hogy működni is fog ez Win7-en. De sztem csak ez a lehetőség van ha win7-ből HDR-t akarsz kicsikarni. Ha működik akkor a TV-d HDR módba fog lépni mikor megfelelő videot indítassz MPC_ből.
    *Közben látom, hogy az MPC Video Rendererben (összefoglalóban ajánlott) is van passthrough to display mód, tehát ezt is megpróbálhatod ha a madvr nem működik, vagy nem találod a beállítást. De ugyanúgy aktiválni kell a lejátszóprogi beállításaiban rendererként.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz kalidor55 #32762 üzenetére

    Nem kell a TV-n semmit kapcsolgatnod ehhez. Ha a madVR jól van beállítva és passthrough-ban küldi a HDR metadata-t a TV-nek, akkor a TV automatikusan HDR módba lép.
    Megpróbálhatod a lav filterben a dxva2-copyback opciót is HW gyorsításnak.
    Ha sehogy sem akar összejönni akkor meg az MPC Video Rendererrel folytasd a tesztelést: [link]
    Ne youtube videokat tesztelj mert azt úgysem fogod tudni helyes színtartományban átkódolni hevc-be (át lehet, de az MPC/madVR beállításnál kb 10x összetettebb folyamat és egyelőre az sem jött össze). Itt nem a formátum most ami igazán lényeges hanem a HDR, nem győzöm ismételni, hogy anélkül semmit nem nyersz a 4K-val. HEVC HDR filmeket tesztelj.

    [ Szerkesztve ]

  • Wade0303

    aktív tag

    válasz kalidor55 #32766 üzenetére

    Hát sztem nem különösebben szépek ezek a youtube demok. Agyonszaturálják őket, hogy rikítson minden szín, sharpening is túl sok az én ízlésemnek, nem természetes kép, olyan mint valami animáció. A tömörítés is elég gyenge minőségű valószínűleg, bitráta nagyon alacsony 60fps-hez.
    De egyébként akkor tényleges filmeket nem is akarsz nézni, csak youtube demokat meg házi felvételeket? Mert legelőször filmeket írtál, de egyre inkább úgy tűnik, hogy nem arra gondoltál amire itt midenki más.
    Fontos tisztázni: meggyőződtél róla hogy támogat a TV-d HDR-t? Mi a pontos típusa?
    A saját házi felvételitek jó eséllyel nem is HDR-ben vannak, amit meg letöltöttél ott nyilván nem tudod rendesen összehasonlítani mivel amíg nincs rendesen beállítva a madvr addig nem HDR-ben nézed hanem a renderer szoftver tone mapeli SDR-be a videot (nyilván így a végeredmény más lesz mint az alapból SDR verzió ezért látod másnak).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák