Új hozzászólás Aktív témák

  • fehér_ember

    addikt

    válasz fehér_ember #235 üzenetére

    Úgy gondoltam hogy mostmár valószínűleg eléggé bejáratódott a nem gyári szerelésű isotek evo3 sequel tápkáblem (amit egyébként dupla "fázissal" kötöttem be, mivel nincs szükségem védőföldre), ezért itt az ideje "összehallgatni" a premierrel.

    Azt már tudtam/megtapasztaltam hogy úgy van ahogy mondjátok, mármint a forrás-nál mégtöbbet tud hozni a tápkábel mint az erősítőnél.

    Nálam amikor önmagában csak az erősítőnél használtam a gyári szerelésű premiert, csempészett egy kis "idegességet/nyugtalanságot is a hangképbe", annak ellenére hogy a hangszerek hangja definiáltabb lett. Ezt a "definiáltabb lett"-et úgy tessék elképzelni, mintha pl. a tv-nél az objektumok/személyek körvonalai nem kontúrosak lennének, hanem összemosódnának; és ezt az összemosódást szüntetnénk meg. Szóval előtte is megvan minden a képen, meg utána is, de mégis jobbá tesszük. Namármost ettől javult rendesen a térhatás/színpadkép is. Szerencsére amikor a dac-omnak a gyári külső 12v-os tápegységénél vettem használatba (aminél azt gondoltam, hogy úgysem lesz hatása) , akkor a nyugtalanság dolog szinte teljesen el is tűnt és a definiáltság fokozottabban jelentkezett. Volt is boldogság.

    Az sequelt az erősítőnél vettem használatba, annál kezdtem járatni. Egyből feltűnt hogy a sequel-lel nem tapasztalom azt az enyhe "idegességet" a hangképben. Az idő múlásával az is feltűnt hogy így mégjobb lett a színpadkép.

    Mostmár viszont hogy javarészt bejáratódott, ki kellett próbálnom a dac-nál is.
    Hát itt viszont nálam/számomra egyértelműen a premier a jobb, a sequellel minden inkább középre koncentrálódik, a középen történt események vannak előtérben, a többi kicsit el is tűnik. A premierrel viszont szép nagy tágas színpadképem van, és a széleken történt események se hagyódnak figyelmen kívül.
    Nem tudom ez nálam miért van így. Nem vitatkozni szeretnék másokkal, én ezt tapasztaltam, lehet hogy másoknál másképp vannak a dolgok, de nálam a dac-nál a premier marad, mivel elveri a sequelt.
    Nem tudom, lehet hogy esetleg másmilyen csatlakozó bekötéssel is ki kellene próbálnom :F
    Persze a sequel is marad, mert az erősítőben helye van a furukawa-val szemben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák