Új hozzászólás Aktív témák

  • jaszy76

    aktív tag

    válasz migabi24 #346 üzenetére

    Persze. Nekem a korábbi toroidos T-12 ládámmal gond volt: búgott a trafója, változatos intenzitással.
    A hallgatási pozícióban simán lehetett hallani, ráadásul a háztartási gépkre is érzékeny volt. Ha a feleségem hajat szárított, akkor olyan szinten búgott, hogy megőrültem.
    Bajnokpityu ajánlotta Zolit, hogy van DC leválasztó cucca. Azt tippeltük, hogy a hálózatban található egyenáramú zavar okozza a búgást, mivel erre a toroidok érzékenyek.
    Szóval kértem egy 5-ös alcest, ami megkapta a szokásos elektronikát + 2 dugalj még DC leválasztót is.
    Csodát tett. Elkussolt a toroid.
    A többiről: plazmám képe nyugodtabb lett, a nálam jelen lévő vibrálás eltünt. A hangról nehezebben nyilatkozom, mert nem egyes tulajdonságokat változtatott meg, hanem az összképet. A sztereó tér egyértelműen megnőtt minden irányban, nálam a mélysége lett nagyon "szembetűnő". A karcos, idegesítő, éles magasakat megzabolázta. Érettebb, nyugodtabb, kiegyenlítettebb lett a teljes előadás. Na, ezen tudott még a jobb hangfalkábel javítani. Szerintem egy próbát nagyon megér, én most akarok majd egy 1-es Alcest a projektorhoz is venni.
    Annyit még, hogy amikor az alcest vettem (jópár éve), akkor gány volt a rendszer többi eleme (tápok, vezetékek), szóval volt mit javítani neki.

Új hozzászólás Aktív témák