Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamoo

    MODERÁTOR

    válasz snail1981 #90637 üzenetére

    Nekem 15m2-en van RS szett és most nemrég váltottam a frontokat GS10-re. Szintén 3808-al.

    Az RS8-nak 91dB az érzékenysége, a GS10-nek 88dB. Szóval utóbbinak nagyon kell tolni a hangerőt. Ezt a házimozi erősítő végfoka is megérzi. RS8-nak nyilván több a mélye, viszont a GS sokkal pontosabb és tisztább. Sokat levetkőz a silverről jellemző hangszínből. 16m2-re a mélye is elég. Mozin nem fog bántóan kilógni az RS szettből, ha 80Hz-en vágsz, az élmény sem lesz nagyon más. Mondjuk ajánlom is a 80Hz-es vágást, mert teljesítményügyileg megszenvednek az erősítők ha teljes tartományt kell tolni mozin.
    Zenehallgatásban nekem nagyon sokat hozott a GS az RS-hez képest. (többet mint egy pár érvéghüvely! :Y)

    Centert mostanság tervezem cserélni RS-ről GS-re, azzal kapcsolatban utána tudok nyilatkozni, hogy mennyi a különbség. Hátul nincs hiányérzetem az RS-el. Mivel közel sem tökéletes az elhelyezés és kábelügyileg se szálltam el nagyon, így pénzkidobásnak érezném hogy hátra is Goldot rakjak. (egyelőre)

    Viszont a GS széria meghálálja a nagyobb vasakat a 3808-nál. (De azzal is szépen szól.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák