Új hozzászólás Aktív témák

  • Khaosz55

    addikt

    Elmúlt napokat német és angol-USA fórumok végigolvasásával töltöttem. Végül úgy döntöttem, hogy A/B osztályú végfokot nézek a 2 db 15"ös meghajtásához.
    Tetszik a T.Amp, de nem akarok mókolni az alapjáraton magas ventilátorzajjal.
    Crown XLi 2500-at vagy 3500-at néztem mindegyik van használt piacon, nem sok árkülönbséggel. Van rajtuk 0,775V-os bemenet és a ventilátor alapjáraton nem hangos mert hőmérséklettől függően változtatja a ventilátor a fordulatszámát.
    Szóval nem tudom melyiket válasszam nem tudom, hogy a 2500-as a 2X750W RMS elégséges-e a 3500-as meg enyhén túlzás a 2X1350W-os oldalankénti teljesítményével.

    Valós teljesítményről nem találtam mérést, de úgy tűnik nem hazudnak. Itt egy teszt amiben az XLi 1500-ast tesztelik 450W oldalanként 4 ohmon a hivatalos teljesítménye. [link] Itt Igaz 1%-os torzítás mellett 630W-ot adott ki dinamikusan terhelésre meg 800W-ot.

    Ebből indulok ki akkor a 800W terhelhetőségű Ultikhoz elégnek kell lennie a XLi2500-nak, persze jó a tartalék csak szerintem a XLi3500 lehet túlzás. Árkülönbség használtba a kettő között nem evetverő 30K.

Új hozzászólás Aktív témák