Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz osonte #17387 üzenetére

    én sosem értettem ezt a pc-s porfóbiát. engem az zavar, ha a lakkfeketén ott van a por. letörlom. de belül? múltkor egy ventis seasonic tápot vittem valahová, mert vettem tőle egy zen-t, és kellett neki valami a gépbe, amíg kapott másikat. előtte majd 3 évet ment 24/7-ben. nehéz elképzelni, mit csinált amikor a gyanútlan delikvens belefújt egyet a kezében tartva.... :D

    a másik 4 évet volt a gépben. igaz, lényegesen kevesebbet volt használva, de alulról szívta a parketáról a port. (cm690, alsó táp.)

    és akkor meg mi van?
    a kondik allergiásak a poratkára, és tösszögni fognak éjszaka?

    a légszállítáa akkor hatékony, mégha kisebb is, ha a gravitációs áramlást segítjük. nem amikor 2x-es erővel ellene dolgozunk.

    a beömlésre a legjobb hely elöl és alul. általában. mert ott hidegebb van, mint hátul. a következő alul és hátul. és a levegő felül menjen ki, ha nem tud, akkor lehet a hátul felül.

    ha sok bővítőkártya van, akkor jöhet szóba az elölről hátra irány, mert párhozamosan tud menni a levegő a slotokkal.

    utóbbi hónapokban csak a hűtéssel kisérletezem. minél kisebb aktív légáram melletti hatékonyság növelés a cél.

    erre a legjobb eszköz a gravitációs légmozgás, kéményhataás kihasználása. ha a meleg levegő fölfelé tud áramlani, akkor alulról magától húzza be a hideget. és minél mlegebb van, annál erősebben száll fel, és a hideg beömléás is annál intenzívebb. de elég egy ponton folytani, és anbnyi. pl. a visszafelé szívó tápventivel...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák