Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Ripper17 #9714 üzenetére

    "Engedd meg, hogy közbeszóljak, elég gyakori szakmai tévhitként hangoztatjátok itt ezt. "

    Nagyjából tisztában vagyok azzal, hogy az azonos SSID-nek miért nem szabadNA anomáliákat okoznia.

    Azt is látom, hogy értesz a témához, nyilvánvalóan sokkal jobban, mint én.

    De talán nem véletlen, hogy nem csak én, hanem Hozzád hasonlóan komoly hálózati szakik is ezt a "tévhitet" hirdetik, beleértve egyébként az egyetemi oktatómat is.

    Csak ismételni tudom magamat: nem tudom, hogy mi lehetett az oka számos esetben, de hagyományos, band steeringgel nem rendelkező routerek esetén leszakadások, fennakadások és belassulások jelentkeztek mindaddig, amíg a 2,4 és az 5 GHz-es frekvenciájuk azonos SSID-vel működött. Amint megváltoztattam az egyik SSID-t, varázsütésre megszűntek ezek a problémák. Az egyik helyen visszaállították az azonos SSID-t, és a problémák is felütötték a fejüket, bár érdekes módon nem azonnal. Az SSID-k elválasztása viszont azonnal orvosolta a helyzetet.

    Nem látom benne a logikát, nem látok benne mintázatot sem a router, sem az ismert kliensek és egyéb körülmények alapján.

    Nyilvánvaló, hogy az esetek kis részében fordul elő, és rengetegen használják az azonos SSID-iket minden probléma nélkül. (Bár haszna nincs.)

    Tudom, hogy a hálózat BSSID szerint szerveződik.

    De ez a jelenség rohadtul nem szakmai tévhit, hanem egy jelzők nélküli tény.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák