Új hozzászólás Aktív témák

  • diegho

    nagyúr

    válasz f4lcon #58348 üzenetére

    Ránézve az elmúlt 3 télre, azért érdekelne hányszor cserélt komplett garnitúrát az 5 hónap alatt, hiszen rengetegszer változott a időjárás, akár egy napon belül is, tehát az ideális gumi is akár napról-napra más és más volt, sőt emlékszem arra, amikor reggel még fagyban indultam el, hazafelé pedig már 18 fokban jöttem, mert a következő pár napban erős tavaszias idő volt. Ez a következő évekre ráadásul fokozottan érvényes lesz. Ahogy kinéz a helyzet a tél kb 80%-a nyári gumin lenne ideális, de lehet, hogy este még 18 fok lesz, reggel pedig már fagyott. Erre milyen gumit raksz fel? Kened a télit a melegben és lesz +4m féktávod, vagy kockáztatsz a nyárival a hidegben, hogy megcsúszol? Erre van a 4 évszakos, amikor az időjárás egy bizonyos intervallumon belül igen rövid idő alatt változik. Nincs -20 fok és 1 méter hó, sem pedig 45 fokos meleg.
    Ez az én mindent megteszek, hogy ne legyen baleset, mert mennyibe kerül a javítás, számomra pedig csak azt bizonyítja, hogy olyan autóval jár, amit nem igazán engedhet meg magának. Mellesleg a mennyibe kerül pedig nagyon egyszerűen magadható, hiszen legtöbb esetben 10% az önrész.

Új hozzászólás Aktív témák