Új hozzászólás Aktív témák

  • TommyY2

    tag

    válasz Qru #43981 üzenetére

    Nem veletlenül akartam pont akkora átmérőjű téli gumit venni, mint a nyári kerék. Ezért nem értem a gyártókat, teljesen logikátlanok, pl. itt a pótkerék esete.

    Most már mindegy, megvettem a 165/70 R14-et. Nokian WR Snowproof "B" kategóriás. Egyébként a Momo "E" kategóriás, csak 3 eves volt, de elég rendesen megcsúszott. Mellesleg hazafelé ugyan arra jöttem az új gumival, erdekes módon az is hasonlóan megcsúszik (lehet, hogy jobb lett volna a szélesebb?).

    Csak érdekességképpen, az S-Cross autónk gyári nyári gumija a 215/55 R17, a téli gumija meg a 215/60 R16. Mindkettő nagyjából ugyan akkora (a mankó kerekem is pont akkora). Szerettem volna eggyel szűkebb télit venni rá, de a szakemberek nem engedték.

    A Renault Scenic autónk gyári kereke a 185/65 R15 (ez most a téli), viszont ott megengedett mellette a 195/60 R15 (ez meg a nyári) is, viszont ez valamivel kisebb. itt is szeretnék jovőre 195/65 R15-öt nyárinak (ez egy kicsivel lenne nagyobb a 185-ösnél), vagy 205/60 R15-öt, ami kb. akkora, mint a 185-ös. Eddig bárkinek emlitettem, szinte mindenki ellenezte (viszont senki se mondja meg a tutit), nem értem, hogy miért?

    TommyY

Új hozzászólás Aktív témák